Новини

Чи не доведеться переривати відпочинок через виклик з роботи?
26.06.2019

Що є підставою для перерви щорічного відпочинку? У якому випадку можна отримати компенсацію за невикористані дні відпустки? Якими статтями КЗпП при цьому варто керуватись? 

В ГУ Держпраці у Полтавській області повідомили, відкликати працівника із щорічної відпустки можна тільки за його згодою та лише у випадках, передбачених законодавством (ст. 79 КЗпП) та ст. 12 Закону України від 15.11.1996 р. №504/96-ВР «Про відпустки», далі – Закон №504). А саме:

  • для відвернення стихійного лиха, виробничої аварії або негайного усунення їх наслідків;
  • для відвернення нещасних випадків, простою, загибелі або псування майна підприємства.

Відкликання можна оформити на кілька днів, на тиждень, на невизначений строк або до усунення причин, через які працівника відкликали з відпустки.

Невикористана частина щорічної відпустки має бути надана працівникові після закінчення дії причин, за якими працівник був відкликаний з відпустки, або за угодою сторін переноситься на інший період з дотриманням вимог ст. 12 Закону №504.

Для того щоб оформити відкликання з відпустки, потрібно отримати згоду на це працівника. Як це зробити, нормативно не врегульовано. Це може бути письмова заява співробітника чи його усна згода, яка буде підтверджена підписом на наказі про відкликання з відпустки. У такому наказі обов’язково зазначають підставу для відкликання.

Також, слід також ураховувати вимоги ч. 6 ст. 79 КЗпП і ч. 1 ст. 12 Закону №504 про те, що основна безперервна частина відпустки має становити не менше ніж 14 календарних днів. Невикористану через відкликання частину відпустки працівнику мають надати до кінця робочого року в зручний для нього час або приєднати до відпустки за наступний робочий рік.

Якщо співробітник встиг відпочити 24 календарних дні відпустки за робочий рік до того, як його відкликали із щорічної відпустки, то за бажанням він може отримати компенсацію за невикористані дні щорічних відпусток.

 Головний державний інспектор Управління Держпраці у Полтавській області Яна Ягодовська

Календар бухгал­тера
19.08.20

Податок на прибуток підприємства за ІІ квартал 2020 року

Частину чистого прибутку (доходу) за IІ квартал 2020 року

ПДВ за ІІ квартал 2020 року

Екологічний податок за ІІ квартал 2020 року

Рентна плата за ІІ квартал 2020 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку