Новини

Як відображаються отримані платником ПДВ за результатами перевірки ППР за ф. «В1», «ВЗ» та «В4» в показниках СЕА ПДВ
25.06.2019

Як відображаються отримані платником ПДВ за результатами перевірки податкові повідомлення-рішення за формами «В1», «ВЗ» та «В4» в показниках системи електронного адміністрування ПДВ?

Порядок електронного адміністрування ПДВ встановлено Податковим кодексом України (далі – ПКУ) та Порядком електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженого постановою КМУ від 16.10.2014 року № 569.

Сума податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) (∑Накл) розраховується відповідно до п. 2001.3 ст. 2001 ПКУ за такою формулою:

∑Накл = ∑НаклОтр + ∑Митн + ∑ПопРах + ∑Овердрафт - ∑НаклВид - ∑Відшкод - ∑Перевищ, де ∑Відшкод – це загальна сума податку, заявлена платником до бюджетного відшкодування з урахуванням сум коригувань та результатів перевірок, що проводяться відповідно до ПКУ.

Порядок надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків затверджено наказом МФУ від 28.12.2015 № 1204 (далі – Порядок № 1204).

Відповідно до п. 58.1 ст. 58 ПКУ, якщо за результатами перевірки проведеної контролюючими органами встановлено факт невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, то виносяться податкові-повідомлення рішення (далі – ППР) за формами затвердженими Порядком № 1204:

  • В1 – у разі завищення заявленої суми бюджетного відшкодування ПДВ, у тому числі якщо заявлені до відшкодування суми ПДВ на момент перевірки відшкодовані платнику податку;
  • ВЗ – у разі відмови у наданні бюджетного відшкодування;
  • В4 – у разі зменшення від’ємного значення суми ПДВ.

У разі подання платником податку податкової декларації з ПДВ (далі – декларація), в якій платник податку декларує суму до бюджетного відшкодування ПДВ (на рахунок платника у банку (р. 20.2.1 декларації ) та/або у рахунок сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу з інших платежів, що сплачуються до Державного бюджету (р. 20.2.2 декларації), показник ∑Відшкод збільшується на таку суму і, відповідно, зменшується показник ∑Накл.

При цьому показник ∑Відшкод підлягає коригуванню в системі електронного адміністрування ПДВ (далі – СЕА ПДВ) за результатами перевірок контролюючих органів, що проводяться відповідно до ПКУ, шляхом зменшення показника ∑Відшкод відповідно до винесеного ППР за формою «ВЗ» на дату його узгодження.

Одночасно відбувається відповідне збільшення суми, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні в ЄРПН, на суму зменшеного бюджетного відшкодування по угодженим ППР за формою «ВЗ».

ППР за формами «В1» та «В4», зокрема в частині суми завищення від’ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду не впливають на значення показника ∑Відшкод.

Водночас ППР за формою «В4» в частині суми завищення від’ємного значення, яку зараховано у зменшення суми податкового боргу з ПДВ, враховується при обрахунку показника ∑Накл в СЕА ПДВ шляхом зменшення показника ∑Відшкод.

Разом з цим, при внесенні за результатами перевірок податкової звітності з ПДВ за червень 2015 року ППР за формою «В4», показник ∑Накл, збільшений в порядку п. 34 підрозд. 2 розд. XX ПКУ, зменшується на суму зменшеного від’ємного значення суми ПДВ.

За матеріалами «ЗІР: категорія 101.17»

Календар бухгал­тера
15.07.20

Звіт про використання КОРО та РК (форма № ЗВР-1) за червень 2020 року

Довідка про використані РК за червень 2020 року

Фінансова та бюджетна звітність розпорядників та одержувачів коштів державного і місцевого бюджету

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами (форма №7д, №7м) за червень 2020 року

20.07.20

Податкова декларація з ПДВ за червень 2020 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку