Новини

Інвентаризація земель за новим порядком
14.06.2019

Нагадаємо: 01.01.2019 р. набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні» від 10.07.2018 р. № 2498-VIII. Ним, зокрема, передбачена інвентаризація земель (див. газету «Місцева рада», № 2/2019, с. 11).

На його виконання Кабмін постановою від 05.06.2019 р. № 476 затвердив новий Порядок проведення інвентаризації земель. Документи, що регулювали це питання раніше, відповідно визнано такими, що втратили чинність.

Об’єктами інвентаризації земель визначено територію України, територію адміністративно-територіальних одиниць або їх частин, масив земель сільськогосподарського призначення, окремі земельні ділянки.

Інвентаризація земель проводиться з метою встановлення місця розташування об’єктів землеустрою, їх меж, розмірів, правового статусу, виявлення земель, що не використовуються, використовуються нераціонально або не за цільовим призначенням, виявлення і консервації деградованих сільськогосподарських угідь і забруднених земель, встановлення кількісних та якісних характеристик земель, необхідних для ведення Державного земельного кадастру, здійснення державного контролю за використанням та охороною земель і прийняття на їх основі відповідних рішень органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.

За результатами інвентаризації окремо складатимуться переліки земельних ділянок (земель):

  • наданих у власність (користування) з присвоєнням кадастрових номерів та без присвоєння кадастрових номерів;
  • не наданих у власність та користування у розрізі угідь;
  • що використовуються без документів, які посвідчують речові права на них;
  • що використовуються не за цільовим призначенням;
  • нерозподілених, невитребуваних земельних часток (паїв);
  • відумерлої спадщини.

Підставою для проведення інвентаризації земель є рішення ВР АР Крим, відповідного органу виконавчої влади, Ради міністрів АР Крим чи органу місцевого самоврядування щодо виконання відповідних робіт, договори, укладені між юридичними чи фізичними особами (землевласниками і землекористувачами) та розробниками технічної документації, судові рішення.

Підставою для проведення інвентаризації масиву земель сільськогосподарського призначення є:

  • для земель державної власності — рішення органу виконавчої влади, уповноваженого здійснювати розпорядження земельною ділянкою;
  • в інших випадках — рішення сільської, селищної, міської ради, на території якої розташовано масив.

Постанова № 476 набирає чинності з дня офіційного опублікування (на момент підготовки номера не опублікована).

Календар бухгал­тера
15.07.20

Звіт про використання КОРО та РК (форма № ЗВР-1) за червень 2020 року

Довідка про використані РК за червень 2020 року

Фінансова та бюджетна звітність розпорядників та одержувачів коштів державного і місцевого бюджету

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами (форма №7д, №7м) за червень 2020 року

20.07.20

Податкова декларація з ПДВ за червень 2020 року

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку