Новини

Не виплатили грошову компенсацію за невикористану щорічну відпустку при звільнення працівника: чи є підстави для накладення штрафу?
04.06.2019

Автор: Лебединська Інеса Сергіївна. Інтернет-ресурс "Протокол"

Грошова компенсація за невикористану щорічну відпустку не належить до мінімальних державних гарантій в оплаті праці та підстави для накладення штрафу за абз. 4 ч. 2 ст. 265 КЗпП України відсутні. (ДААС, справа № 440/3821/1 від 16 квітня 2019 р)

Фабула судового акту:  У наведеній справі Управлінням Держпраці було накладено на юридичну особу штраф на підставі абз. 4 ч. 2 ст. 265 Кодексу законів про працю України за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці.

Відповідно до абз. 4 ч. 2 ст. 265 КЗпП України юридичні та фізичні особи - підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці - у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

Судом було встановлено, що норми і гарантії в оплаті праці, які визначені ч. 1 ст. 12 Закону України «Про оплату праці» та положеннями КЗпП України, є мінімальними державними гарантіями в оплаті праці.

У свою чергу, відповідно до ст. 1 Закону України «Про відпустки» державні гарантії та відносини, пов'язані з відпусткою, регулюються Конституцією України, цим Законом, Кодексом законів про працю України, іншими законами та нормативно-правовими актами України.

Аналіз наведених норм дає підстави для висновку, що судом першої інстанції помилково ототожнено державні гарантії, пов'язані із відпусткою, та мінімальні державні гарантії в оплаті праці.

Грошова компенсація за невикористані щорічні відпустки не належить до мінімальних державних гарантій, не є нормою чи гарантією в оплаті праці, що передбачена ч. 1 ст. 12 Закону України «Про оплату праці» та КЗпП України та підстави для накладення штрафу за абз. 4 ч. 2 ст. 265 КЗпП України відсутні.

Календар бухгал­тера

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку