Новини

Для більшої зручності користувачів НБУ інформуватиме про уточнення даних статистики
17.05.2019

Національний банк запроваджує додаткове інформування користувачів про уточнення статистичних даних. Уточнення даних має на меті забезпечити як Національний банк та інші державні інституції, так і експертну, академічну спільноту та ЗМІ більш коректною інформацію для аналізу та прийняття поінформованих рішень.

Для зручності користувачів Національний банк розміщуватиме оновлені дані на веб-сайті зі спеціальними примітками та датою оновлення, а також публікуватиме офіційні повідомлення щодо причини оновлення даних.

Так, Національний банк продовжує впроваджувати європейські норми в сфері статистики і практика перегляду статистичних даних є однією з них. Європейський центральний банк відповідно до власного порядку регулярно уточнює дані, враховуючи надходження більш повної та коректної інформації, методологічні зміни, зміни в процедурах звітування, виправлення помилок, перекваліфікацію даних тощо. Національний банк також має право переглядати дані статистичної звітності банків за попередні періоди відповідно до Правил організації статистичної звітності.

У Національного банку потреба уточнювати статистичні дані виникла, зокрема, і тому, що українські банки з початку 2019 року перейшли до звітування за показниками та подання даних у міжнародному форматі (XML), що відповідає міжнародній практиці. До квітня дані банками подавалися в тестовому режимі. У травні окремі банки після закінчення тестового періоду оновлювали файли зі статистичними даними в разі суттєвого уточнення показників.

Зокрема, 16 травня, Національний банк публікує уточнені дані щодо показника “Кошти фізичних осіб (із ощадними (депозитними) сертифікатами)” станом на 1 квітня 2019 року. Підставою стало уточнення даних одним із банків на кінець кварталу. Оновлена статистика розміщена на веб-сайті Національного банку в розділі Статистика/Показники банківської системи у файлі “Oсновнi показники діяльності банків України“.

Детальні роз’яснення щодо організації статистичної звітності розміщені у розділі “Організація статистичної звітності” на веб-сайті Національного банку.

За матеріалами НБУ

Календар бухгал­тера
22.07.19

Податкова декларація з ПДВ за червень 2019 року

Податкова декларація з плати за землю за червень 2019 року

Декларація з акцизного податку за червень 2019 року

Розрахунок з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України

Вверх
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку