Новини

Щодо права перебування на спрощеній системі оподаткування Товариства при наданні послуг лізингу інтелектуальної власності
19.04.2019

СИТУАЦІЯ: Товариство є платником ЄП та має намір здійснювати діяльність згідно за кодом 77.4 КВЕД ДК 009:2010 "Лізинг інтелектуальної власності та подібних продуктів, крім творів, захищених авторськими правами". Чи має право Товариство з таким видом діяльності перебувати на спрощеній системі оподаткування, не будучі за своїм правовим статусом ні фінансовою установою, ні лізинговою компанією?

ДФСУ у листі від 12.04.2019 р. № 1598/6/99-99-12-02-03-15/ІПК повідомила, що згідно з Поясненням до Класифікації видів економічної діяльності (КВЕД-2010), затвердженим наказом Державного комітету статистики України від 23.12.2011 р. № 396, розділ 77 включає тільки операційний лізинг, цей розділ не включає фінансовий лізинг, який визначений за кодом 64.91.

Фінансове посередництво здійснюється банками у формі банківських операцій (п. 1 ст. 339 Господарського кодексу України).

Оскільки Товариство не є банком, то воно не може здійснювати фінансове посередництво, яке у контексті п. 291.5 ст. 291 Податкового кодексу України унеможливлює перебування на спрощеній системі оподаткування.

Якщо Товариство не є лізинговою компанією та фінансовою установою, то здійснення діяльності "Лізинг інтелектуальної власності та подібних продуктів, крім творів, захищених авторськими правами" (код 77.4 КВЕД ДК 009:2010) не суперечить умовам перебування на спрощеній системі оподаткування, визначеним Кодексом.

(ІПК ДФСУ від 12.04.2019 р. № 1598/6/99-99-12-02-03-15/ІПК)

Календар бухгал­тера
Завтра

ЄСВ з зарплати (доходу) за квітень 2019 року (гірничими підприємствами)

30.05.19

ПДВ за квітень 2019 року

ПДФО з нарахованого, але не виплаченого доходу за квітень 2019 року

Авансовий внесок з турзбору за травень 2019 року

ВЗ з нарахованого, але не виплаченого доходу за квітень 2019 року

Вверх
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку