Новини

Нарахування ЄСВ на суми матеріальної допомоги: що необхідно враховувати?
28.03.2019

Фахівці ДФС у Запорізькій області нагадують, платниками єдиного внеску є роботодавці, зокрема, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи, які використовують найману працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами.

Базою нарахування єдиного внеску для роботодавців є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", та сума винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

Водночас, згідно з частиною сьомою ст. 7 Закону України від 08.07.2010 року № 2464-VI (далі - Закон № 2464) перелік видів виплат, на які не нараховується єдиний внесок, затверджується Кабінетом Міністрів України.

Так, постановою КМУ від 22.12.2010 №1170 затверджено «Перелік видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок».

Згідно п. 14 розділу I Переліку № 1170 не є базою для нарахування єдиного внеску матеріальна допомога разового характеру, що надається окремим працівникам у зв'язку із сімейними обставинами, на оплату лікування, оздоровлення дітей, поховання.

Отже, сума матеріальної допомоги разового характеру, що надається підприємством окремим працівникам у зв'язку із сімейними обставинами, не є базою нарахування ЄСВ.

Зазначена норма передбачена п. 1 частини першої ст. 4, п. 1 частини першої ст. 7 Закону № 2464.

Календар бухгал­тера
Сьогодні

Податкова декларація з ПДВ за березень 2019 року

Декларація з акцизного податку за березень 2019 року

Податкова декларація з плати за землю за березень 2019 року

Розрахунок з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України за березень 2019 року

Звіт з ЄСВ за формою № Д4 за березень 2019 року

Вверх
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку