Новини

Щодо адміністрування податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки
05.03.2019

Фахівці Офісу велики платників податків надали роз’яснення стосовно оподаткування та заповнення декларацій з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки,  а також щодо рішення Київської міської ради про встановлення ставок податку на території міста Києва.

Так в Офісі великих платників зазначили, правові основи оподаткування нерухомого майна відмінного від земельної ділянки встановлено ст. 266 Податкового Кодексу України.

Платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової або нежитлової нерухомості.

Об'єктом оподаткування є об'єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка.

Базою оподаткування є загальна площа об'єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.

Ставки податку для об'єктів житлової або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об'єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об'єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 1,5% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування.

Положення про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, в місті Києві затверджено Рішенням Київської міської ради від 23 червня 2011 року № 242/5629  (у редакції рішення Київської міської ради від 18.10.2018 № 1910/5974).

Зазначеним рішенням на 2019 рік визначені нові ставки податку та впроваджено нову класифікацію будівель та споруд.

Податкове зобов'язання за звітний рік з податку сплачується юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом.

Юридичні особи, включені до Реєстру великих платників податків, податкову звітність за об'єкти нерухомості, що розташовані в межах населеного пункту місцезнаходження територіальних управлінь Офісу ВПП, подають до територіального управління Офісу ВПП такого міста.

Якщо платник податку на нерухомість має у власності декілька об'єктів житлової або нежитлової нерухомості на територіях різних сільських (селищних) рад, що належать до одного адміністративного району (коди органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням об'єктів житлової або нежитлової нерухомості за КОАТУУ – різні), то він подає до одного контролюючого органу Декларації окремо по кожному коду органу місцевого самоврядування за місцезнаходженням об'єкта житлової або нежитлової нерухомості (кількість поданих Декларацій відповідатиме кількості кодів органів місцевого самоврядування, за якими знаходяться об'єкти житлової або нежитлової нерухомості за КОАТУУ).

Наказом Мінфіну від 15.11.2018 р. № 897 з 18.01.2019 внесені зміни до наказу Міністерства фінансів України від 10 квітня 2015 року № 408 щодо  форми податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Суб’єктам господарювання, які є платниками податку на майно, відмінне від земельної ділянки необхідно звернути увагу на те, що до декларації  з податку на нерухоме майно тепер надаються окремі додатки щодо житлової та нежитлової нерухомості.

Податок  на майно, відмінне від земельної ділянки сплачується окремо за житлову та нежитлову нерухомість.

Рахунки для перерахування податку до бюджету розміщені на офіційному порталі ДФС України за електронною адресою sfs.gov.ua  або в електронному кабінеті платника податків.

Календар бухгал­тера
Сьогодні

Податкову декларацію з ПДВ за серпень 2019 року платниками, у яких податковий період дорівнює календ

Звіт з ЄСВ за формою № Д4 за серпень 2019 року

Декларацію з акцизного податку за серпень 2019 року

Податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки де

Розрахунок з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України (додаток 41 до Податкової

Вверх
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку