Новини

Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті на відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань, - МОЗ оприлюднено проект
13.02.2019

З метою врегулювання порядку використання коштів, передбачених у Державному бюджеті України для відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань, розроблено  Проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань» (далі – проект постанови) .

Як зазначено у пояснювальній записці, систему відшкодування вартості лікарських засобів для лікування серцево-судинних захворювань, цукрового діабету II типу та бронхіальної астми було запроваджено з 2017 року. Її запровадження відповідає напрямкам, визначеним у Середньостроковому плані пріоритетних дій Уряду до 2020 року, затвердженому розпорядженням КМУ від 03.04.2017 року № 275-р.

На сьогодні відшкодування вартості лікарських засобів здійснюється за рахунок коштів цільової субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, як визначено у абзаці п’ятому п. 2 постанови КМУ від 09.11.2016 року № 863 «Про запровадження відшкодування вартості лікарських засобів». Механізм надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам встановлено у постанові КМУ від 10.03.2017 року № 181 «Про затвердження Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань».

Відповідно до п. 5 р IV «Прикінцеві та перехідні положення» Закону «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» з 1 січня 2020 року запроваджується реімбурсація вартості лікарських засобів, передбачених програмою медичних гарантій. У той час як до 31 грудня 2019 року реімбурсація здійснюється для визначеного Кабінетом Міністрів України переліку медичних станів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Статтею 23 Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» передбачено, що з 1 квітня 2019 року через Національну службу здоров’я України (далі – НСЗУ) у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, здійснюється відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань.

Пунктом 4 Положення про Національну службу здоров’я України, затвердженого постановою КМУ від 27.12.2017 року № 1101, встановлено, що НСЗУ відповідно до покладених на неї завдань укладає, змінює та припиняє договори про реімбурсацію та здійснює відшкодування вартості лікарських засобів за цими договорами за програмою медичних гарантій.

Таким чином, Проектом постанови затверджується Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті на відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань (далі – Порядок).

Проект постанови передбачає, що головним розпорядником бюджетних коштів буде виступати МОЗ, а розпорядником бюджетних коштів нижчого рівня та відповідальним виконавцем бюджетної програми буде Національна служба здоров’я України.

Передбачається, що бюджетні кошти за програмою спрямовуватимуться на:

1) відшкодування вартості лікарських засобів за договорами про реімбурсацію;

2) витрати, пов’язані з технічним забезпеченням виписки рецептів та відпуску лікарських засобів за рецептами на реімбурсацію.

Передбачається, що реімбурсація буде здійснюватися на підставі звітів про відпущені лікарські засоби, що подаються суб’єктами господарювання до НСЗУ на рахунки суб’єктів господарювання, вказані у звітах за договором про реімбурсацію.

Враховуючи, що кількість звітів за місяць буде перевищувати декілька тисяч, а інформація зі звітів буде дублювати по суті інформацію з електронної системи охорони здоров’я, пропонується, що НСЗУ буде реєструвати в органах Казначейства бюджетні зобов'язання в межах річних планових показників та фінансові зобов'язання на підставі зведеного реєстру звітів, форму якого пропонується затвердити у додатку до проекту порядку використання коштів.

Пропозиції та зауваження до проекту просимо надсилати до Фармацевтичного директорату Міністерства охорони здоров'я України протягом місяця у письмовому та/або електронному вигляді за адресою: вул. Грушевского, 7, м. Київ, 01601,  (e-mail: moz.pharma24@gmail.com, тел. (044) 200-06-69).

 

Календар бухгал­тера
Завтра

ЄСВ «за себе» за ІІ квартал 2019 року (ФОП-єдинниками)

Авансовий внесок з ЄП за липень 2019 року (ФОП-єдинниками груп 1, 2)

22.07.19

Податкова декларація з ПДВ за червень 2019 року

Податкова декларація з плати за землю за червень 2019 року

Декларація з акцизного податку за червень 2019 року

Вверх
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку