Новини

Здійснюєте операції з приймання готівки для подальшого переказу через ПТКС: чи необхідно використовувати РРО?
12.02.2019

Фахівці ДФС у Київській області звернули увагу користувачів ПТКС, що НБУ в листі від 29.01.2019 №57-0007/5109  висловлено позицію щодо порядку проведення переказу коштів у межах України, який регулюється Законом України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» (далі-Закон).

Внесення готівкових коштів для подальшого переказу за допомогою платіжних пристроїв (до яких згідно з пунктом 1.322 ст.1 Закону належать і програмно-технічні комплекси самообслуговування (далі - ПТКС), відповідно до пункту 21.1 ст.21 Закону, є одним із шляхів ініціювання переказу коштів.

Зважаючи на це, а також норми Закону «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг», відповідно до яких діяльність з переказу коштів є фінансовою послугою, НБУ вважає, що надання можливості користувачам ініціювати переказ коштів (у тому числі за допомогою ПТКС) є надання послуги з переказу коштів.

Відповідно до норми пункту 3 ст.3, п. 2 ст.9 Закону України від 06.07.95р. №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» під час здійснення операцій комерційних агентів банків та небанківських фінансових установ з приймання готівки для подальшого її переказу з використанням ПТКС (за винятком ПТКС, що дають змогу користувачеві здійснювати виключно операції з отримання коштів) необхідно застосовувати  реєстратори розрахункових операцій.

Календар бухгал­тера
Сьогодні

ЄСВ «за себе» за І квартал 2019 року (ФОП-єдинниками)

ЄП за квітень 2019 року (ФОП-єдинниками груп 1, 2)

Авансовий платіж з ПДФО (ФОП-загальносистемниками)

22.04.19

Податкова декларація з ПДВ за березень 2019 року

Декларація з акцизного податку за березень 2019 року

Податкова декларація з плати за землю за березень 2019 року

Вверх
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку