Новини

НБУ дозволив небанківським фінустановам та національному оператору поштового зв’язку звертатися за переоформленням генеральних ліцензій
08.02.2019

Національний банк України дав можливість небанківським фінансовим установам (НФУ) та національному оператору поштового зв’язку переоформлювати генеральні ліцензії на здійснення валютних операцій до закінчення строку дії наявних у них генеральних ліцензій, якщо вони були видані на певний строк. Це було зроблено для забезпечення безперервності проведення ними валютних операцій.

Тепер небанківські фінансові установи та національний оператор поштового зв’язку мають право звернутися до Національного банку з питаннями переоформлення ліцензій не пізніше ніж за два місяці до закінчення строку дії наявних у них на сьогодні генеральних ліцензій. Національний банк в такому випадку ухвалюватиме рішення про можливість переоформлення ліцензії до закінчення відповідного строку дії ліцензій.

Також Національний банк вніс уточнення щодо права здійснення операцій і змінив порядок видачі НФУ та операторам поштового зв’язку ліцензій на здійснення валютних операцій:

  • по-перше, оператори поштового зв’язку можуть здійснювати валютні операції та надавати фінансові послуги з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі, передбачені частиною третьою статті 9 Закону України "Про валюту і валютні операції", виключно на підставі ліцензії на здійснення валютних операцій;
  • по-друге, Національний банк не буде застосовувати вимогу щодо наявності в операторів поштового зв’язку принаймні трирічного строку діяльності у сфері надання послуг з переказу коштів у гривні під час видачі операторам поштового зв’язку ліцензії на торгівлю валютними цінностями в готівковій формі.

Окреслені зміни затверджені постановою Правління Національного банку від 05 лютого 2019 року № 28 "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України". Даний документ вносить зміни до постанови Правління Національного банку від 02 січня 2019 року № 9 "Про затвердження змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України". Він набирає чинності 07 лютого 2019 року, окрім нововведень у порядок видачі НФУ та операторам поштового зв’язку ліцензій на здійснення валютних операцій, які набирають чинності 08 лютого 2019 року.

За матеріалами НБУ

Календар бухгал­тера
19.07.19

ЄСВ «за себе» за ІІ квартал 2019 року (ФОП-єдинниками)

Авансовий внесок з ЄП за липень 2019 року (ФОП-єдинниками груп 1, 2)

22.07.19

Податкова декларація з ПДВ за червень 2019 року

Податкова декларація з плати за землю за червень 2019 року

Декларація з акцизного податку за червень 2019 року

Вверх
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку