Новини

Черговий крок до впровадження самоврядування у сфері охорони здоров’я в Україні: законопроєкт прийнято у першому читанні

20.06.2024

На черговому засіданні Верховної Ради України народні депутати прийняли в першому читанні проєкт Закону «Про самоврядування у сфері охорони здоров’я в Україні» від 25.12.2023 № 10372, який дозволить закріпити на законодавчому рівні статус самоврядних організацій та створити правові підстави для делегування працівникам сфери охорони здоров’я, об’єднаним у самоврядні організації, окремих функцій, які на сьогодні здійснюються органами державної влади. Це урядовий законопроєкт, ініційований МОЗ. 

«Вдячний кожному народному депутату, хто підтримав цю надзвичайно важливу та прогресивну ініціативу уряду. Законопроєкт дасть нарешті можливість медичним працівникам реально впливати на питання, повʼязані з їх професійною діяльністю. Їх мають вирішувати не чиновники. Це шанс остаточно порвати з цією радянською традицією і наблизити права і свободи українських медиків до європейських. Час змін настав, і ми їх впроваджуємо, — зазначив міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко. — Такий підхід має переваги і для пацієнта, адже таким чином він отримує спосіб захисту своїх прав та можливість обирати лікаря, маючи доступ до інформації про його професійну траєкторію та поточний статус, а відповідно — отримувати сучасну, якісну, безпечну та доступну медичну допомогу».

Прийняття законопроєкту створить можливості для розвитку, правового і соціального захисту професійної спільноти та надасть її представникам реальні важелі впливу на формування політики, управління сферою охорони здоров’я та вектори її розвитку. 

Законопроєкт передбачає формування п’яти організацій професійного самоврядування — палат, а саме: палата лікарів сімейної медицини, палата лікарів-спеціалістів, палата стоматологів, палата сестер медичних/братів медичних, палата фармацевтів. 

Важливо, що створення самоврядування є тривалим процесом. Спершу будуть долучені професійні групи, що найбільш до цього готові, —  стоматологи та фармацевти. Всі інші фахівці будуть долучені лише після утворення та пілотування перших двох палат.

Модель медичного самоврядування в Україні була розроблена з урахуванням міжнародного досвіду, зокрема країн Європейського Союзу: Польщі, Бельгії, Німеччини, Чехії. 

Впровадження моделі самоврядування у сфері охорони здоров’я є важливою складовою ефективної та стійкої системи охорони здоров’я України, спрямованої на створення умов для належної медичної практики та захисту прав пацієнтів на безпечну і високоякісну медичну допомогу.

За матеріалами МОЗ України

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку