Новини

Самоврядування у сфері охорони здоров’я в Україні: законопроєкт № 10372 прийнято у першому читанні

07.06.2024
Тема:

6 червня, на черговому  засіданні Верховної Ради України народні депутати прийняли в першому читанні проєкт Закону “Про самоврядування у сфері охорони здоров’я в Україні” від 25.12.2023 № 10372. 

Для України впровадження моделі самоврядування у сфері охорони здоров’я є важливою складовою ефективної та стійкої системи охорони здоров’я. 

Законопроєкт № 10372 закріплює на законодавчому рівні статус самоврядних організацій, та делегує їм окремі функції, які на сьогодні реалізують органи державної влади. Зокрема, створює можливості для розвитку, правового і соціального захисту професійної спільноти та надає її представникам реальні важелі впливу на формування політики, управління сферою охорони здоров’я та векторами її розвитку.

Законопроєкт передбачає формування  п’яти організацій професійного самоврядування – палат:

  • Палату лікарів сімейної медицини;
  • Палату лікарів-спеціалістів;
  • Палату стоматологів;
  • Палату сестер медичних/братів медичних;
  • Палату фармацевтів.


Створення самоврядування – тривалий процес. Спершу до нього будуть долучені стоматологи та фармацевти. Інші фахівці будуть залучені до процесу пізніше.

Дана модель медичного самоврядування в Україні була розроблена з урахуванням міжнародного досвіду, зокрема країн Європейського Союзу: Польщі, Бельгії, Німеччини, Чехії.

“Дякую всім, хто працював над законопроєктом, та народним депутатам, які його підтримали. Попереду ще багато роботи, проте сьогоднішнє рішення – це ще один крок до захисту прав пацієнтів і лікарів. Впевнено рухаємося до європейських стандартів медичного самоврядування”, - прокоментувала ухвалення в першому читанні законопроєкту № 10372 голова НСЗУ Наталія Гусак.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку