Підвищення ставок деяких основних податків
Вже втретє за короткий період у медіа обговорюється тема підвищення ставок деяких основних податків — пише Ніна Южаніна у своєму Телеграм каналі:
- військового збору з 1,5% до 5%, а також запровадження його для ФОП;
- ПДВ - на 2-3%.
Джерела  Forbes повідомили, що зараз Міністерство фінансів працює над відповідним законопроєктом.
 
Ключовою причиною можливого підвищення податків є збільшення військових потреб країни: за словами міністра фінансів, в державному бюджеті України утворився розрив на суму 5 млрд доларів, необхідних на закупівлю зброї.
 
Але ж досі не було ні обговорень у комітеті, ні надання достовірної і вичерпної інформації щодо «розриву в бюджеті». 
Говорять: треба чекати урядового проєкту, а потім дискутувати. 
 
Як на мене, насамперед потрібно розібратися з макропоказниками, побачити аналіз видаткової частини держбюджету, обговорити плюси і мінуси підвищення, наприклад, ставки ПДВ (всі ставки 0, 7, 14 та 20%), окремо — питання військового збору (як-то створення спеціального фонду, диференціації ставки, бази оподаткування для ФОП та інших самозайнятих осіб).
 
                     
                                 
                                 
                                    





 
 
    