Новини

Внесено зміни до Порядку регулювання тарифів на соцпослуги

20.05.2024

Постановою КМУ від 30.04.2024 № 486 викладено в новій редакції Порядок регулювання тарифів на соціальні послуги, затверджений постановою КМУ від 01.06.2020 № 428 (далі — Порядок № 428).

1. Встановлено, що тариф на соціальну послугу формується надавачем соціальних послуг відповідно до планового обсягу надання соціальної послуги, економічно обґрунтованих планових витрат, визначених на підставі державних стандартів соціальної послуги, планового змісту соціальної послуги для визначеної категорії отримувачів соціальної послуги, техніко-економічних розрахунків, кошторисів з урахуванням ставок податків і зборів, чинних або прогнозованих цін на матеріальні ресурси, роботи та послуги, а також розміру заробітної плати у плановому періоді.

Витрати, об’єктивне нормування яких неможливе, плануються з урахуванням фактичних витрат за попередній рік, прогнозу індексів зміни цін на матеріальні ресурси, роботи та послуги, а також зміни розміру заробітної плати у плановому періоді.

Надавач соціальних послуг самостійно визначає калькуляційну одиницю соціальної послуги.

2. Перелік статей калькулювання собівартості соціальної послуги встановлюється надавачами соціальних послуг:

  • державного сектору за погодженням з міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади в межах їхньої компетенції.
  • комунального сектору за погодженням з ОМС, місцевими державними адміністраціями у межах їх компетенції.

3. До тарифу на соціальну послугу не включаються вартість матеріальних цінностей, які згідно з договором надає замовник соціальної послуги або які надавач соціальних послуг отримує як набувач благодійної допомоги для виконання зазначених послуг, та розмір штрафних санкцій.

Адміністративні витрати включаються до тарифу на соціальну послугу в розмірі 15 % витрат на оплату праці працівників, які безпосередньо надають таку послугу.

4. Тарифи на соціальні послуги визначаються надавачами соціальних послуг і затверджуються їх засновниками один раз на відповідний рік на строк, що становить календарний рік, або на менший період часу до закінчення календарного року, якщо його затвердження здійснюється в цьому ж календарному році.

У разі зміни протягом строку дії тарифу на соціальну послугу обсягу окремих складових економічно обґрунтованих витрат з причин, які не залежать від надавачів соціальних послуг, зокрема собівартості соціальної послуги, адміністративних витрат, податку на додану вартість, засновники надавачів соціальних послуг можуть переглядати тариф на соціальну послугу.

Перерахунок тарифу на соціальну послугу проводиться шляхом коригування (перегляду) лише тих складових тарифу, за якими здійснювалися цінові зміни.

Постанова № 486 набрала чинності 04.05.2024.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку