Новини

Нацбанк поки що не вбачає достатніх підстав для збільшення строків повернення експортної виручки по різних галузях.

15.05.2024
Тема:

Нацбанк поки що не вбачає достатніх підстав для збільшення строків повернення експортної виручки по різних галузях.
 
Про це заявив голова Пишний за результатами зустрічі з Американською торговельною палатою в Україні та Європейською бізнес-асоціацією.
«За останній місяць ми отримали низку запитів на суттєве збільшення строків повернення експортної виручки по різних галузях, але ми поки що не вбачаємо достатніх підстав для цього. НБУ не має змоги пом’якшувати капітальні обмеження та одночасно розширювати терміни повернення експортної виручки».
 
За його даними, після скорочення строку повернення експортної виручки у листопаді 2023 року для аграрної продукції до 90 днів сальдо надходжень за операціями з нерезидентами за I квартал 2024 року було позитивним і в середньому становило 134 млн дол. США на місяць. 
 
Натомість у ІІ півріччі 2023 році воно було від’ємним (у середньому -1,3 млрд дол. США на місяць).
 
Пишний зауважив, що, враховуючи все це, запити про збільшення граничних строків розрахунків за аграрною продукцією до 180 днів, а тим більше до 360 днів за окремими галузями, мають бути переглянуті й узгоджені з нашими можливостями та пріоритетами.
 
І, звісно, вкотре згадав про забезпечення макрофінансової стабільності.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку