Новини

Щодо врахування у виконання нормативу робочих місць осіб з інвалідністю, яким згідно умовами трудового договору встановлений неповний робочий час.

15.05.2024
Тема:

Згідно статті 19 Закону “Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні” від 21 березня 1991 року № 875-XII (далі Закон № 875-XII ) для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських об’єднань осіб з інвалідністю, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю у розмірі 4 відсотки середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, – у кількості одного робочого місця.

Виконанням нормативу робочих місць у кількості, визначеній згідно з частиною першою цієї статті, вважається працевлаштування підприємством, установою, організацією, у тому числі підприємством, організацією громадських об’єднань осіб з інвалідністю, фізичною особою, яка використовує найману працю, осіб з інвалідністю, для яких це місце роботи є основним.

Працевлаштування особи з інвалідністю за трудовим договором, що передбачає роботу на умовах неповного робочого часу, якщо для такої  особи місце роботи є основним є виконанням роботодавцем нормативу робочих місць .
Порядок розрахунку середньооблікової кількості штатних працівників визначений в Інструкції зі статистики кількості працівників, затвердженої наказом Держкомстату від 28.09.2005 № 286 ).

Перелік категорій працівників, які включаються до облікової кількості, міститься в п. п. 2.4 і 2.5, а тих, які не включаються, – в п. 2.6 Інструкції № 286 .  Зокрема згідно пп. 2.4.3 Інструкції № 286 до облікової кількості  включаються  штатні  працівники, прийняті або переведені за ініціативою адміністрації на роботу на неповний робочий день або неповний робочий тиждень.
Додаткові роз’яснення щодо розрахунку середньооблікової кількості штатних працівників свого часу були надані:

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку