Новини

Одноразова грошова допомога молодим лікарям: чи безпечно для неприбутковості?

08.05.2024

ДПС надала ІПК від 01.04.2024 № 1731/ІПК/99-00-21-02-02 ІПК щодо здійснення заходу заохочення молодих лікарів у формі виплати «підйомних», чи не призводить він до втрати КНП статусу неприбуткової організації.

Повідомлено, що питання кадрового забезпечення закладів охорони здоров’я належать до компетенції МОЗ, оскільки МОЗ — головний орган у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, а також, зокрема, у сфері розвитку кадрового потенціалу системи охорони здоров’я, вищої медичної, фармацевтичної освіти та науки (п. 1 Положення про Міністерство охорони здоров’я України, затвердженого постановою КМУ від 25.03.2015 № 267).

А про ризик утрати ознаки неприбутковості лише зазначено, що до обов’язкових вимог щодо перебування ЗОЗ-КНП в статусі неприбуткової організації належать, зокрема, використання своїх доходів (прибутків) тільки для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) і напрямів діяльності, визначених її установчими документами в межах профільного законодавства, та заборона розподіляти отримані доходи (прибутки) або їх частину серед своїх засновників (учасників), працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних із ними осіб.

У разі недотримання цих вимог неприбуткова організація підлягає виключенню з Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Для надання конкретнішої відповіді на запитання звернення податківцям потрібна, як вони зауважили, додаткова інформація щодо порядку та джерел фінансування відповідних виплат працівникам КНП, про які йдеться у зверненні.

З огляду на висновки ДПС в інших ІПК, якщо грошова допомога не передбачена Інструкцією зі статистики заробітної плати, затвердженою наказом Держкомстату від 13.01.2004 № 5, ризику втратити статус неприбутковості немає в разі надання її за кошти цільового призначення за бюджетною програмою.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку