Новини

Лікарняні сумісникам: законопроєкт ухвалено у першому читанні

07.05.2024
Тема:

Верховна Рада на засіданні 25.04.2024 прийняла за основу проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо загальнообов’язкового державного соціального страхування» (законопроєкт від 06.09.2023 № 10017).

Цим законопроєктом, зокрема, передбачено внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-ХIV (далі— Закон № 1105) у частині надання допомоги по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною), допомоги по вагітності та пологах як за основним місцем роботи, так і за місцем роботи за сумісництвом. А саме в абз. 2 ч. 1 ст. 22 Закону № 1105 уточнено, що такі види допомоги надаються за основним місцем роботи та (у чинній редакції — «або») за місцем роботи за сумісництвом. А отже, роботодавці зможуть оплачувати лікарняні суміснику і за основним місцем роботи, і за сумісництвом.

Крім того, оновленою редакцією абз. 5 ч. 1 ст. 22 Закону № 1105 передбачено, що застрахованим особам, щодо яких страхувальник не виконав обов’язків щодо нарахування та здійснення страхових виплат за страховими випадками, у зв’язку з неможливістю встановити місцезнаходження такого страхувальника та/або внаслідок дії обставин непереборної сили у період дії воєнного чи надзвичайного стану, що підтверджується даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, страхові виплати призначаються за заявою застрахованої особи, поданою до уповноваженого органу управління в паперовій або електронній формі, та здійснюються територіальним органом уповноваженого органу управління за місцем проживання / перебування застрахованої особи в порядку, встановленому Кабміном.

Законопроєкт готується до другого читання. Передбачається, що після його ухвалення він набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку