Новини

Уряд заборонив видавати паспорти українським чоловікам віком від 18 до 60 років за кордоном, але є винятки

25.04.2024
Тема:

Згідно з постановою Кабміну, відтепер ці документи вони зможуть отримати лише у територіальному органі чи територіальному підрозділі міграційної служби.

«Отримання паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон громадянином України чоловічої статі віком від 18 до 60 років здійснюється у територіальному органі/територіальному підрозділі ДМС. Пересилання таких паспортів до відокремленого підрозділу або закордонної дипломатичної установи України для організації їх видачі не здійснюється», – йдеться в постанові Кабміну.

При цьому зазначається, що ці вимоги не стосуються українських чоловіків (18-60 років), які мають право на перетин кордону під час воєнного стану.

Дмитро Кулеба підтвердив повідомлення про призупинення надання консульських послуг українським чоловікам мобілізаційного віку, які перебувають за кордоном.

Таким чином, чоловіки 18-60 років зможуть отримати паспорт громадянина України чи закордонний паспорт лише у міграційній службі.

Винятки:

  • особи з інвалідністю, які мають документи, що підтверджують статус;
  • особи, які виїхали як супровід дружини з інвалідністю або батьків своїх та батьків дружини з інвалідністю 1-2 групи;
  • особи, які здійснюють догляд за інвалідами 1 або 2 групи;
  • батьки, усиновлювачі або опікуни дітей з інвалідністю до 18 років;
  • батьки повнолітніх осіб з інвалідністю 1-2 групи;
  • дідусі, брати, вітчими дітей з інвалідністю;
  • опікуни осіб з інвалідністю у складі родичів 1-го ступеню;
  • особи, які мають дітей із захворюваннями, для яких необхідна медична допомога за кордоном.

На фоні цієї новини Німеччина не планує позбавляти чоловіків з України статусу біженців, незважаючи на рішення Києва призупинити для них консульські послуги, — представник міністерства внутрішніх справ країни.

Таким чином, все ж таки не всі громадяни чоловічої статі за межами України позбавлені можливості отримання консульських послуг.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку