Новини

Установи соцзахисту: зміни в порядку оренди

11.04.2024
Тема: Оренда

Постановою КМУ від 02.04.2024 № 381 внесено зміни до:

  • Порядку передачі в оренду державного та комунального майна, затвердженого постановою КМУ від 03.06.2020 № 483 (далі — Порядок № 483);
  • Методики розрахунку орендної плати за державне майно, затвердженої постановою КМУ від 28.04.2021 № 630 (далі — Методика № 630).

Зміни стосуються державних або комунальних спеціалізованих підприємств, установ або закладів соціального обслуговування, що надають соціальні послуги.

Порядок № 483 Як відомо, об’єкти державної та комунальної власності передаються в оренду за результатами проведення аукціону. Однак певні орендарі мають право оренди державного та комунального майна без проведення аукціону, зокрема це органи державної влади та органи місцевого самоврядування, інші установи і організації, діяльність яких фінансується за кошти державного або місцевих бюджетів.

Загалом їх перелік наведено в додатку 1 до Порядку № 483. Раніше в цьому переліку містилися державні або комунальні спеціалізовані підприємства, установи або заклади соцобслуговування, що надають соцпослуги відповідно до Закону України «Про соціальні послуги» від 17.01.2019 № 2671-VIII (далі — Закон про соцпослуги ). Постановою № 381 уточнено, що таке право мають надавачі соцпослуг, які включені до Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг відповідно до Закону про соцпослуги. Для цього вони повинні надати документ, що підтверджує внесення надавача соцпослуг до Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг.

Як відомо, орендар, що уклав договір оренди майна за результатами аукціону, має право використовувати майно за будь-яким цільовим призначенням, крім випадків і з урахуванням обмежень, передбачених Порядком № 483. Потенційний орендар звертається до орендодавця із заявою про включення майна до Переліку відповідного типу. У заяві потенційний орендар зазначає відомості про цільове призначення, за яким об’єкт оренди планується до використання, згідно з додатком 3 до Порядку № 483.

Постановою № 381 внесено зміни до додатка 3 до Порядку № 483, якими розділ «Для нерухомого майна, якщо потенційним орендарем є суб’єкт, передбачений ст. 15 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» доповнено новою категорією 16 — надавач соціальних послуг, який включений до Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг, відповідно до Закону про соцпослугищо не є державним та комунальним спеціалізованим підприємством, установою та закладом соціального обслуговування.

Методика № 630 Відповідні зміни внесено і до Орендних ставок для договорів оренди державного майна, наведених у додатку 1 до Методики № 630.

Так, в п. 19 уточнено, що право на орендну ставку в розмірі 1 % мають надавачі соцпослуг, які включені до Реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг, відповідно до Закону про соцпослуги.

Постанова № 381 набрала чинності 02.04.2024.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку