Новини

Представляємо вам новий тематичний номер газети "Бухгалтерія: бюджет". Працюємо з фізособами

08.04.2024
Тема:

Представляємо вам новий номер газети "Бухгалтерія: бюджет".

 

 

ТЕМА: працюємо з фізособами

 

Договір ЦПХ із фізособою про надання послуг або виконання робіт: про головне 

Контрагентами бюджетних установ можуть виступати звичайні фізособи (непідприємці). Але водночас треба враховувати багато нюансів: оформлення відносин, закупівлі, оподаткування винагороди, відображення її виплати в обліку. Тож цьому питанню ми вирішили присвятити окремий номер. А про роботу установ із підприємцями поговоримо в одному з наступних номерів.

 

Договір ЦПХ на виконання робіт/надання послуг: закупівля й оприлюднення

Правила укладення договорів цивільно-правового характеру з фізичними особами ми розглянули на с. 4. А в цьому матеріалі розберемося, чи поширюються на такі договори норми закупівельного законодавства.

 

Договір ЦПХ із фізособою про надання послуг або виконання робіт: оподаткування та звітність

У цьому матеріалі розглянемо порядок оподаткування винагороди за договором цивільно-правового характеру, сплати з неї ЄСВ та відображення такої виплати в Податковому розрахунку.

 

Договір ЦПХ із фізособою про надання послуг або виконання робіт: облікові питання

В цій статі розглянемо облікові питання, пов’язані з виплатою винагороди за договором цивільно-правового характеру, укладеного з фізособою.
(лист ДКСУ від 26.11.2018 № 16-04/457-19498 (витяг))

 

Особі, яка є виконавцем за договором ЦПХ, відкрито ЕЛН: дії роботодавця

З 01.01.2023 відповідно до абз. 1 ч. 1 ст. 22 Закону про соцстрахування першочергове право на виплату допомоги передбачено за основним місцем роботи. В листі від 17.03.2023 № 2800-030402-8/14044 (див. газету «Зарплата та кадрова справа», № 8/2023, с. 4) ПФУ вказує на одне місце отримання допомоги для тих, у кого є місце роботи + є договір ЦПХ2. Тобто допомогу можна отримати лише за одним місцем роботи, а місце виконання робіт за договором ЦПХ теж включається до черговості отримання. Проте особа може не отримати допомогу за основним місцем роботи або ж не мати основної роботи взагалі. Тож роботодавець має «дослідити», чи справді права на допомогу немає. В цьому ми вам допоможемо.

 

​ Орендуємо у фізособи або купуємо у неї матцінності: облік та оподаткування

В матеріалах цього номера ми розглянули нюанси правовідносин установи із фізособами на прикладі укладення договорів цивільно-правового характеру на виконання робіт або надання послуг. Однак це не єдині правовідносини, в які можуть вступати установа та фізособа. Тож у цій статті поговоримо про оренду установою майна фізособи та покупку у неї матцінностей.

 

Повний зміст номера можна переглянути ТУТ

 

 

 

 

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку