Новини

Індексація за минулі періоди: до якого звітного періоду відносити

01.04.2024
Тема:

Фахівці Головного управління ДПС у Запорізькій області на офіційному сайті (https://zp.tax.gov.ua/  «Прес-центр» «Новини») пояснили, що в разі якщо заробітна плата минулих періодів є меншою від законодавчо встановленого розміру МЗП, суми її індексації, нараховані в поточному періоді за минулі, відносяться до звітного періоду (місяця), в якому здійснюються донарахування. Пояснили свою думку контролери, зокрема, так.

Індексацію заробітної плати здійснюють на підставі Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» від 03.07.1991 № 1282-ХІІ (далі — Закон № 1282) та Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.2003 № 1078 (далі — Порядок № 1078). Об’єктом індексації грошових доходів населення є оплата праці як грошовий дохід громадян, одержаний ними в гривнях на території України і який не має разового характеру (ч. 1 ст. 2 Закону № 1282, п. 2 Порядку № 1078).

Водночас відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону про ЄСВ роботодавці нараховують ЄСВ на суму нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну й додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР. Своєю чергою, ЄСВ обчислюють щомісяця на підставі бухгалтерських та інших документів, згідно з якими нараховують або підтверджують виплати, на які нараховують ЄСВ відповідно до ч. 3 ст. 9 Закону про ЄСВ.

Форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі— Розрахунок) і Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі — Порядок № 4) затверджено наказом МФУ від 13.01.2015 № 4. Згідно з п. 1 розд. IV Порядку № 4 Додаток 1 «Відомості про нарахування заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) застрахованим особам» до Розрахунку призначено для щоквартального формування платниками ЄСВ щодо кожної застрахованої особи відомостей про суми нарахованої їй зарплати в розрізі місяців звітного кварталу.

А отже, на думку податківців, у разі якщо заробітну плату нараховують за попередній звітний період (уточнюють кількість відпрацьованого часу, виявляють помилки), донараховані суми включають до зарплати місяця, в якому проводили такі донарахування.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку