Новини

Трудові пільги та гарантії неповнолітніх

28.03.2024

Держпраці на своєму сайті1 роз’яснила, які трудові пільги та гарантії мають неповнолітні, тобто особи, що не досягли вісімнадцяти років.

1. У разі прийняття на роботу з ними обов’язково укладають письмовий трудовий договір.

2. Тривалість роботи дітей залежить від віку. Для дітей віком від 16 до 18 років — 36 годин на тиждень, для дітей віком від 15 до 16 років (учнів віком від 14 до 15 років, які працюють у період канікул) — 24 години на тиждень.

3. На кожному підприємстві, в установі, організації слід вести спеціальний облік працівників, які не досягли вісімнадцяти років, із зазначенням дати їх народження.

4. Заборонено застосовувати працю дітей на важких роботах і на роботах зі шкідливими або небезпечними умовами праці, а також на підземних роботах.

5. Заборонено залучати дітей підіймати й переміщати речі, маса яких перевищує встановлені для них граничні норми.

6. Усіх дітей приймають на роботу лише після попереднього медичного огляду, надалі, до досягнення 21 року, вони щороку підлягають обов’язковому медичному оглядові.

7. Заборонено залучати дітей до нічних, надурочних робіт і робіт у вихідні дні.

8. Заробітну плату неповнолітнім працівникам за скороченої тривалості щоденної роботи виплачують у такому самому розмірі, як і дорослим за повної тривалості робочого часу.

9. Щорічні відпустки надають у зручний для дітей час тривалістю 31 календарний день.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку