Новини

Як оскаржити процедуру запиту ціни пропозицій в Prozorro Market

26.03.2024
Тема:

Час від часу отримуємо запитання від користувачів “Як оскаржити процедуру запиту ціни пропозицій в Prozorro Market”. Тож для тих, хто досі задається цим питанням - вирішили висвітлити матеріал у окремій статті.

Отже, в першу чергу необхідно ознайомитись з тим, що трактує Постанова 822 яка, власне і регулює перебіг закупівель через електронний каталог. 

Відповідно до Постанови 822

Інформації щодо подачі чи можливості подачі скарги в даному типі процедури закупівель немає, оскільки їх не передбачено Постановою
Закупівлі через електронний каталог - це про швидкість, зручність та якість. Тож говорити про оскарження у цьому методі закупівель - є недоречним, оскільки суперечить нормам Постанови . 

А от щодо якості товару чи порушення інших умов Постачальником - слід поговорити більш детально.

Випадки в яких можна поскаржитись у Prozorro Market

У пунктах 49-52 Постанови 822 йдеться про можливі порушення з боку постачальника, Ви можете подати скаргу якщо:

  • постачальник відмовляється від підписання договору згідно з умовами договору, що були вказані в ЗЦП;

Хто може поскаржитись

В даному випадку скаргу надає, власне, Замовник процедури закупівлі.

Як подати скаргу

Скарга подається через особистий кабінет або з сторінки закупівлі на майданчику. Є відповідна кнопка в розділі кваліфікації - “Поскаржитись на Постачальника” що перенаправить Вас на форму подачі скарги. На кожному майданчику даний функціонал відображається по різному. 

Якщо Ви не можете знайти подібну кнопку на своєму майданчику - слід звернутись до майданчика за допомогою.

Також можливість поскаржитись на постачальника є на сайтах ЦЗО:

1. Професійні закупівлі 

2. МЗУ

2. УСС 

Кому подається скарга

У разі виявлення порушення скарга подається через електронну систему закупівель до адміністратора. Як ви знаєте, наразі адміністраторами Prozorro Market є 3 централізовані закупівельні організації (ЦЗО):

ДП «Медичні закупівлі України» - займаються закупівлями медичних засобів;

ДУ «Професійні закупівлі» - займаються закупівлями всіх  інших товарів, крім медичних;

ЦЗО «Українські спеціальні системи» - займаються закупівлями комп’ютерного обладнання та програмного забезпечення.

Скарги у даному випадку будуть надходити саме до ЦЗО.

Як перевірити перебіг скарги

На відміну від оскарження до АМКУ, де ви можете бачити весь перебіг по оскарженню на сторінці порталу - скарги до ЦЗО відповідно до Постанови 822 такого відображення не регламентують. Тож, аби заблокувати дії Постачальника - на нього має бути подано щонайменше три скарги протягом одного місяця, або 5 скарг - протягом трьох місяців. Рішення щодо розгляду скарги ЦЗО надсилає на пошту Замовнику із інформацію про те - чи отримав постачальник попередження чи ні. 

Яку відповідальність несе Постачальник у разі отримання скарги на нього 

Відповідно до пункту 52 Постанови 822: 

У разі наявності у постачальника трьох випадків порушень протягом одного календарного місяця або п’яти випадків порушень протягом трьох календарних місяців можливість подавати таким постачальником пропозиції на запити замовників блокується адміністратором в електронному каталозі на 90 календарних днів з дня оприлюднення адміністратором рішення на веб-порталі Уповноваженого органу.

Після закінчення цього строку: можливість подавати постачальником пропозиції на запити замовників поновлюється автоматично.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку