Новини

Внесено зміни до Митного кодексу: ухвалено закон

25.03.2024

Верховна Рада на засіданні 20.03.2024 ухвалила Закон України «Про внесення змін до Митного кодексу України та інших законів України щодо особливостей здійснення митного контролю та митного оформлення окремих категорій товарів» (законопроєкт від 03.07.2023 № 9456). Законом передбачається внесення змін до Митного кодексу України від 13.03.2012 № 4495-VI (далі — МКУ), зокрема до ст. 232 МКУ в частині митного контролю та митного оформлення біометану, що переміщується трубопровідним транспортом через митний кордон України.

Водночас широке коло платників можуть зацікавити інші новації цього законопроєкту. Стисло окреслимо їх, керуючись текстом Порівняльної таблиці проєкту закону до другого читання (на момент підготовки номера остаточний текст законопроєкту відсутній).

Зокрема, законопроєктом передбачено:

  • скасування мораторію на проведення перевірок дотримання законодавства України з питань митної справи. Починаючи з 01.05.2024 дозволено проведення митними органами, зокрема, планових та позапланових (виїзних та невиїзних) документальних перевірок за наявності безпечних умов для їх проведення, а також зустрічних звірок. Також передбачено поновлення перевірок, що були розпочаті та не були завершені станом на 24.02.2022;
  • встановлення спрощеного митного режиму експорту товарів, сумарна митна вартість яких не перевищує еквівалента 1000 євро, що переміщуються (пересилаються) підприємствами за межі митної території України в міжнародних поштових або експрес-відправленнях, шляхом подання оператором поштового зв’язку або експрес-перевізником додаткового реєстру міжнародних поштових або експрес-відправлень у разі, якщо:
  1. на товари не встановлено вивізне мито;
  2. на товари не встановлено обмеження щодо їх вивезення за межі митної території України відповідно до ст. 197 МКУ.

Закон набуде чинності з дня, наступного за днем його офіційного опублікування, окрім окремих положень, які набирають чинності в порядку, передбаченому розд. ІІ «Прикінцеві положення» цього Закону.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку