Новини

Кампанія декларування 2024: деякі питання-відповіді щодо подання або звільнення від подання декларації про майновий стан і доходи

28.02.2024
Тема:

З початку року розпочалась кампанія декларування громадянами доходів, отриманих у 2023 році.

Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом. Усі громадяни щорічно подають до податкових інспекцій за місцем проживання декларації про свій майновий стан та доходи за минулий рік у порядку, встановленому законом.

Порядок подання декларації про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація) та оподаткування доходів фізичних осіб встановлено розділом IV Податкового кодексу України (із змінами, далі – ПКУ).

Наведено деякі питання-відповіді щодо подання або звільнення від подання декларації про майновий стан і доходи у 2024 році:

Питання:  Платник податку протягом 2023 року здавав  в оренду власну квартиру іншій фізичній особі. Чи необхідно подавати декларацію?

Відповідь: Відповідно до п.п. 170.1.5 п. 170.1 ст. 170 ПКУ якщо орендар є фізичною особою, яка не є самозайнятою особою, особою, відповідальною за нарахування та сплату (перерахування) податку до бюджету, є платник податку – орендодавець.

Платник податку, що отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів (п.п. 168.2.1. п. 168.2 ст. 168 ПКУ).

Отже, в даному випадку платник податку повинен подати податкову декларацію за наслідками 2023 року.

Питання: Платник податку у 2023 році відчужив корпоративні права товариства іншій фізичній особі. Чи необхідно подавати декларацію?

Відповідь: Відповідно до п.п. 170.2.1 п. 170.2 ст. 170 ПКУ облік загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами ведеться платником податку самостійно, окремо від інших доходів і витрат. Для цілей оподаткування інвестиційного прибутку звітним періодом вважається календарний рік за результатами якого платник податку зобов'язаний подати річну податкову декларацію, в якій має відобразити загальний фінансовий результат (інвестиційний прибуток або інвестиційний збиток), отриманий протягом такого звітного року.

Отже, в даному випадку платник податку повинен подати податкову декларацію за наслідками 2023 року.

Питання: Платник податку протягом січня-березня 2023 року працював за кордоном та отримував там зарплату. Чи необхідно подавати декларацію?

Відповідь: Відповідно до п.п. 170.11.1 п. 170.11 ст. 170 ПКУ у разі якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку – отримувача, який зобов'язаний подати річну податкову декларацію.

Отже, в даному випадку платник податку повинен подати податкову декларацію за наслідками 2023 року.

За матеріалами ДПС

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку