Новини

Коли плата за участь працівника в семінарі (конференції) оподатковується?

12.02.2024

Північне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків (далі — ДПС) на своєму сайті1 нагадало про особливості оподаткування ПДФО плати за участь у семінарі (конференції, навчанні) найманого працівника.

Відповідно до пп. 165.1.21 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI (далі — ПКУ) не включається до складу оподатковуваних доходів фізичних осіб сума, яку сплатила будь-яка юридична або фізична особа на користь вітчизняних вищих і професійно-технічних навчальних закладів за здобуття освітиза підготовку чи перепідготовку платника податку, але не вище від трикратного розміру мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня звітного (податкового) року (у 2024 році — 7 100,00 грн × 3), за кожний повний або неповний місяць навчання, підготовки чи перепідготовки фізичної особи.

Дохід, отриманий платником податку як додаткове благо (крім випадків, передбачених ст. 165 ПКУ), включають до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку (пп. 164.2.17 ПКУ).

Згідно з пп. 165.1.37 ПКУ до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу не включається сума витрат роботодавця у зв’язку з підвищенням кваліфікації (перепідготовкою) платника податку згідно із законом.

Таким чином, сума коштів, яку сплатив роботодавець на користь вітчизняних вищих і професійно-технічних навчальних закладів за навчання фізичної особи, що не перевищує у 2024 році 21 300,00 грн за кожний місяць навчання, та витрати роботодавця у зв’язку з підвищенням кваліфікації (перепідготовкою) працівника не включаються до складу оподатковуваного доходу такої фізичної особи (працівника).

У разі порушення зазначених умов і в частині перевищення суми, визначеної пп. 165.1.21 ПКУ, кошти, які сплатив роботодавець за навчання фізичної особи, прирівнюються до додаткового блага й оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 %.

Щодо участі працівника в семінарах і конференціях ДПС зазначило: якщо запрошеною стороною семінару (конференції) та за умовами договору отримувачем інформаційно-консультаційних послуг є юридична особа (роботодавець), інтереси якої представляє працівник, то сума, яку сплатила юридична особа (роботодавець) за участь у семінарі (конференції), не є доходом такого працівника та об’єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб.

Водночас, якщо за умовами договору запрошеною стороною та отримувачем інформаційно-консультаційних послуг є працівник, суму, яку сплатила юридична особа (роботодавець) за участь у семінарі (конференції) за такого працівника, слід розглядати як дохід, отриманий таким працівником як додаткове благо, який включається до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу й оподатковується за ставкою 18 %.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку