Новини

Чи є об’єктом оподаткування автомобіль, включений до Переліку оподатковуваних автомобілів після 01 лютого: роз’яснює ДПС

05.02.2024
Тема:

Територіальні податківці ГУ ДПС в Одеській області на офіційному сайті (https://od.tax.gov.ua/ «Прес-центр» «Новини») нагадали, що п.п. 267.1.1 ПКУ платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, зокрема й нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до п.п. 267.2.1 ПКУ є об’єктами оподаткування.

Своєю чергою, п.п. 267.2.1 ПКУ визначено, що об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше 5 років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів МЗП, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року.

Середньоринкова вартість визначається Мінекономіки за Методикою визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, затвердженою постановою КМУ від 18.02.2016 № 66 (далі — Методика № 66), станом на 01 січня податкового (звітного) року виходячи з марки, моделі, року випуску, об’єму циліндрів двигуна, типу пального. Щороку до 01 лютого податкового (звітного) року Мінекономіки на офіційному сайті (https://www.me.gov.ua/ «Транспортні засоби: розрахунок вартості») розміщує Перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню транспортним податком (далі — Перелік), який має містити такі дані щодо цих автомобілів: марка, модель, рік випуску, об’єм циліндрів двигуна, тип пального.

Водночас податківці зауважили, що відповідно до п. 14 Методики № 66, власник легкового автомобіля може отримати інформацію з офіційного вебсайту Мінекономіки про середньоринкову вартість автомобіля шляхом введення даних про їх марку, модель, рік випуску, об’єм циліндрів двигуна та тип пального.

А отже, податківці зробили висновок, що визначальною ознакою віднесення транспортного засобу до об’єкта оподаткування транспортним податком є наявність його у Переліку. В разі якщо Мінекономіки доповнює Перелік відповідним легковим автомобілем, у тому числі після 01 лютого податкового (звітного) року, то такий автомобіль є об’єктом оподаткування транспортним податком починаючи з 01 січня податкового (звітного) року.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку