Новини

Податковий контроль при продажу лікарських засобів та виробів медичного призначення

26.01.2024
Тема:

Державна податкова служба на постійній основі здійснює контроль за діяльністю суб’єктів господарювання сфери роздрібної торгівлі лікарськими засобами та виробами медичного призначення.

На сьогодні всі суб’єкти господарювання, які здійснюють продаж лікарських засобів та/або виробів медичного призначення, зобов’язані використовувати реєстратори розрахункових операцій/програмні реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО/ПРРО) при продажу таких товарів та видавати фіскальні чеки покупцям. Водночас деякі платники податків ігнорують виконання вимог законодавства.             

Останнім часом збільшилась кількість скарг від споживачів, що надходять на адресу ДПС, щодо не видачі розрахункових документів в аптечних закладах, які оперативно відпрацьовуються шляхом вжиття контрольно-перевірочних заходів.

Як приклад, за результатами розгляду звернень громадян фахівцями відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту Головного управління ДПС в Одеській області перевірено аптечні заклади, де здійснювався продаж лікарських засобів без застосування РРО/ПРРО, в тому числі через мережу Інтернет. Як наслідок – встановлено продаж не облікованого у встановленому порядку товару. Крім того, в одному з аптечних закладів торгівля здійснювалася особою без офіційного працевлаштування, що зафіксовано в матеріалах перевірки, які направлені до територіального управління Державної служби України з питань праці з метою накладання штрафних фінансових санкцій.

За результатами нещодавно проведених фактичних перевірок Головним управлінням ДПС в Одеській області до порушників донараховані штрафні  санкції на загальну суму 97,08 тис. гривень.

Крім того, після поновлення відповідальності, у зв’язку із прийняттям Закону України від 30 червня 2023 № 3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» (далі – Закон № 3219-IX), у 4 кварталі 2023 року територіальними підрозділами фактичних перевірок проведено понад 150 фактичних перевірок господарських одиниць, де здійснюють продаж лікарських засобів та/або виробів медичного призначення, за результатами яких до суб’єктів господарювання застосовано штрафних санкцій на загальну суму понад 8,5 млн гривень.    

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку