Новини

У трудовій книжці не змінено дівоче прізвище — хто може це виправити, якщо минуло вже багато років?

15.01.2024

ПФУ у роз’ясненні від 25.12.20231 відповів на таке запитання: розпочала свою трудову діяльність у 1994 році, але тільки зараз помітила, що в трудовій книжці і досі зазначене моє дівоче прізвище. Хто і як може змінити запис?

ПФУ вказав, що у випадку, якщо у трудовій книжці виявлено неправильне написання прізвища, виправити ці дані може роботодавець, у якого ви працюєте зараз.

Як це зробити? Колишнє прізвище має бути закреслено однією рискою і поряд записано нове. При цьому на внутрішньому боці обкладинки обов’язково слід вказати інформацію про документ, на підставі якого виправлено запис (паспорт, свідоцтво про шлюб тощо), його реквізити: номер та дата видачі. Ця інформація має бути завірена підписом відповідальної особи та печаткою (за наявності).

ПФУ також пояснив що робити, якщо працівниця наразі не працює. Порада така: для виправлення запису можна звернутися на підприємство, де такий запис було зроблено. Якщо підприємство, яке внесло до трудової неправильний або неточний запис, ліквідоване, відповідний запис робить його правонаступник.

Також відомство нагадало, що трудова книжка є основним документом, що підтверджує стаж роботи за період до впровадження персоніфікованого обліку у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування. З 1 січня 2004 року інформація про страховий стаж зараховується лише за даними реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку