Новини

Особливості декларування для осіб, які звільняються в період щорічної кампанії декларування

10.01.2024
Тема:

Законом України від 14.10.2014 № 1700-VII «Про запобігання корупції» (ч. 2 ст. 45 ) передбачено подання декларації при звільненні особи за період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб’єктом декларування.

Така декларація містить інформацію станом на останній день такого періоду, яким є останній день здійснення діяльності, що передбачає обов’язок подання декларації, перебування на посаді, яка зумовлює здійснення такої діяльності.

Термін подання декларації — протягом 30 календарних днів з дня припинення діяльності.

Якщо суб’єкт декларування звільняється або іншим чином припиняє діяльність до закінчення щорічної кампанії декларування (до 31 березня включно), йому рекомендується:

  • подати спочатку декларацію щорічну (продовжується діяльність) за попередній рік;
  • після цього подати декларацію при звільненні за період з 01 січня поточного року до дати, яка є днем припинення діяльності включно (тобто за період, який не був охоплений раніше поданими деклараціями).

Це зумовлено тим, що у різні звітні періоди (роки) застосовуються різні розміри прожиткового мінімуму.

Оскільки строк подання декларації при звільненні становить 30 календарних днів, щорічну декларацію (продовжується діяльність) за рік, що передує року звільнення, слід подати в межах строку, відведеного на подання декларації при звільненні — якщо такий термін настає раніше визначеного законом загального терміну подання щорічних декларацій, але в будь-якому разі не пізніше визначеного законом терміну подання щорічної декларації (продовжується діяльність).
 

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку