Новини

Оплата праці державних службовці в 2024 році

04.01.2024

На виконання п. 10 «Прикінцевих положень» Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» від 09.11.2023 № 3460-IX (далі — Закон про держбюджет-2024) КМУ постановою від 29.12.2023 № 1409 затвердив:

  • Схему посадових окладів на посадах державної служби на основі класифікації посад у 2024 році та перелік типових посад державної служби в межах рівнів посад (далі — Схема);
  • Перелік типових посад державної служби в межах рівнів посад (далі — Перелік).

Посадові оклади Держоргани, які провели класифікацію посад, щодо питань визначення посадових окладів з 01.01.2024 мають керуватися зазначеною Схемою.

Розглянемо основні моменти, які потрібно врахувати.

Момент 1. Пункт 11 «Прикінцевих положень» Закону про держбюджет-2024 поділив державні органи в межах юрисдикції. Потрібну юрисдикцію та тип держоргану знаходите в Схемі, а рівні посад обираєте відповідно до Переліку.

Момент 2. Відповідно до приміток 2–4 до Схеми посадові оклади:

  • перших заступників та заступників керівників державних органів установлюються на 5 % нижче ніж посадовий оклад керівника державного органу;
  • перших заступників (у разі наявності) та заступників керівників самостійних структурних підрозділів установлюються на 4,5 % нижче ніж посадовий оклад керівника самостійного структурного підрозділу за відповідною сім’єю посад, до якої віднесено посаду першого заступника (заступника) керівника самостійного структурного підрозділу;
  • заступників керівників структурних підрозділів у складі самостійних структурних підрозділів установлюються на 4,5 % нижче ніж посадовий оклад керівника структурного підрозділу у складі самостійного структурного підрозділу за відповідною сім’єю посад, до якої віднесено посаду заступника керівника структурного підрозділу у складі самостійного структурного підрозділу.

Важливо: в разі коли посадовий оклад визначено у гривнях із копійками, цифри до 0,5 відкидаються, від 0,5 і вище — заокруглюються до однієї гривні.

Момент 3. Під час переведення державних службовців на інші посади державної служби для визначення підкатегорії посади державної служби, необхідної для встановлення рівнозначності посади, потрібно застосовувати Перелік посад державної служби, що прирівнюються до відповідних підкатегорій, затверджений постановою КМУ від 18.01.2017 № 15.

Надбавка за вислугу років Нагадаємо, що абз. 2 п. 12 «Прикінцевих положень» Закону про держбюджет-2024 зменшив розмір надбавки за вислугу років держслужбовців: надбавка встановлюється на рівні 2 % посадового окладу державного службовця за кожний календарний рік стажу державної служби, але не більше 30 % посадового окладу. Нові розміри надбавки за вислугу років залежно від стажу держслужби розраховано в газеті «Бухгалтерія: бюджет», № 47–48/2023, с. 22.

Постанова № 1409 набрала чинності 01.01.2024.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку