Новини

Чи розблокують «ризиковому» платнику ПН/РК: роз’яснюють податківці

04.12.2023
Тема:

Податківці у свіжому роз’ясненні в категорії 101.18 ЗІР пояснили, що навіть у разі наявності рішення про відповідність платника критеріям ризиковості відповідна комісія може ухвалити рішення щодо реєстрації / відмови в реєстрації ПН/РК в ЄРПН, реєстрація яких була зупинена та щодо яких таким платником були подані письмові пояснення та копії документів, за умови підтвердження відсутності порушень податкового законодавства з боку платника податку під час реєстрації ПН/РК.

Зокрема, контролери зазначили, що відповідно до п. 6 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 11.12.2019 № 1165 (далі — Порядок зупинення № 1165), в разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, який склав та/або подав податкову накладну для реєстрації в ЄРПН, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація такої ПН зупиняється.

Водночас згідно з п. 26 Порядку зупинення № 1165 та Порядом прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженим наказом МФУ від 12.12.2019 № 520 (далі — Порядок № 520) реєстрація ПН/РК в ЄРПН жодним чином не залежить від наявності рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості. Єдиним джерелом ухвалення рішення комісією регіонального рівня щодо реєстрації/відмови в реєстрації ПН/РК в ЄРПН є письмові пояснення та документи, що подаються до комісії регіонального рівня згідно з пп. 5–7 Порядку № 520. Підстави ухвалення комісією регіонального рівня рішення про відмову в реєстрації податкової накладної в ЄРПН визначено п. 10 Порядку № 520. Причому підстави ухвалення комісією центрального рівня рішення про відмову в реєстрації податкової накладної в ЄРПН аналогічні.

А отже, чинним законодавством встановлено, що рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації ПН/РК виноситься на підставі документів, що надані платником на розгляд відповідної комісії, і в разі підтвердження відсутності порушень податкового законодавства з боку платника податку при реєстрації ПН/РК (навіть в разі наявності рішення про відповідність вказаного платника податку критеріям ризиковості) відповідна комісія ухвалить рішення щодо реєстрації / відмови в реєстрації вказаної ПН/РК в ЄРПН.

Водночас рішення комісії регіонального рівня про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку та про відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку