Новини

Оновлено Порядок прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації ПН/РК

30.10.2023
Тема:

ДПС України на офіційному сайті (tax.gov.ua «Прес-центр» «Новини») нагадала, що з 30.09.2023 набули чинності зміни, внесені наказом МФУ від 04.08.2023 № 428 до Порядку прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом МФУ від 12.12.2019 № 520.

Змінами, зокрема, передбачається, що в разі, коли у квитанції до ПН/РК зазначено код товару / послуги згідно з УКТ ЗЕД / умовним кодом товару / послуги згідно ДКПП, операція за яким стала підставою для зупинення реєстрації ПН/РК, платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів виключно до такої операції.

Також змінами впроваджено право ініціювати подання письмових пояснень та копій документів до РК, в яких передбачено зменшення суми компенсації вартості товарів / послуг їх постачальнику, отримувачем (покупцем), для чого:

  • отримувач (покупець) надсилає такі пояснення та копії документів постачальнику (продавцю) через електронний кабінет в електронній формі з накладенням кваліфікованого електронного підпису;
  • постачальник (продавець) подає такі пояснення та копії документів з накладенням кваліфікованого електронного підпису до контролюючого органу;
  • отримувачу (покупцю) надходить в електронний кабінет інформація щодо дати подання пояснень та копій документів постачальником (продавцем) і результату розгляду комісією регіонального рівня таких пояснень та копій документів.

Також відповідно до внесених змін у формі «Рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» відтепер зазначатиметься територіальний орган ДПС, комісією з питань зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН якого ухвалено рішення про реєстрацію /відмову в реєстрації ПН/РК.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку