Новини

НБУ пом’якшує низку валютних обмежень.

18.09.2023
Тема:

З 16 вересня Національний банк України послабив деякі валютні обмеження:

Розширено нормативи для продажу готівкової валюти клієнтам банками. Зокрема, до розрахункової суми додано ще одну складову - залишок готівкової валюти в банках станом на 13 квітня 2022 року. Нагадаю, по операціях після 13 квітня 2022 року під час продажу готівкової валюти клієнтам банки можуть брати в розрахунок суму двох складових: перевищення між обсягами купівлі - продажу готівкової валюти і 120% від купленої безготівкової валюти у населення. Крок сприятиме збільшенню пропозиції готівкової валюти банками, згладжуванню сезонних коливань на роздрібному ринку та подальшій стабілізації валютних очікувань.

Перелік медичних послуг, для оплати яких дозволено транскордонні платежі населення, розширено послугами медичної реабілітації та протезування.
 
Розблоковано платежі за зовнішніми кредитами державних підприємств, які було реструктуризовано за погодженням з урядом. Це сприятиме подальшій упорядкованій реструктуризації таких зовнішніх зобов’язань.

НБУ здійснює послідовні кроки з лібералізації валютного ринку та пом’якшенню валютних обмежень, уведених після початку повномасштабної війни. Кінцева мета – повернення до довоєнного режиму монетарної політики, що базувався на плаваючому курсі та інфляційному таргетуванні. Логіка та етапи такого переходу, що виключають різку зміну правил та мінімізують волатильність на валютному ринку, визначені відповідною стратегією Національного банку.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку