Новини

Уряд схвалив проект державного бюджету на 2024 рік: від бюджету війни до економіки перемоги

15.09.2023
Тема:

Сьогодні і в наступні дні і тижні буде багато новин про бюджетний процес. Проєкт бюджету на 2024 рік сьогодні схвалено Урядом і буде подано на розгляд до Верховної ради.

Основні параметри проєкту державного бюджету-2024:

  • Доходи – 1 746,3 млрд. грн. (в т.ч. загальний фонд – 1 574,5 млрд. грн.);
  • Видатки – 3 309 млрд. грн. (3 108,2 млрд. грн.);
  • Дефіцит бюджету – 1 593,6 млрд.грн. (1 531,2 млрд.грн.).

Це буде вже третій бюджет воюючої країни. Тому безумовно основний пріоритет в ньому – це сектор безпеки і оборони. За даними Міністерства фінансів, на відсіч російській агресії буде спрямовано 1 693 млрд. грн. (21,6% ВВП) або 51% всіх видатків державного бюджету. Фінансування програм розвитку ОПК збільшуються в 7 разів.

Соціальна підтримка громадян і загалом соціальна сфера були і залишаються другим важливим пріоритетом бюджету. Заплановано підвищення основних соціальних стандартів:

  •  мінімальної заробітної плати до 7 100 грн з 1 січня та до 8 000 грн з 1 липня (+ 19,4 %);
  •  посадового окладу працівника І тарифного розряду єдиної тарифної сітки до 3 195 грн з 1 січня та до 3 600 грн з 1 липня (+ 24,4 %);
  •  прожиткового мінімуму, на одну особу в розрахунку на місяць до 2 920 грн з 1 січня (+ 12,8 %).

Крім того, у 2024 році буде проведено щорічну індексацію пенсій. Видатки на соціальну сферу (освіту, медицину, соціальну підтримку, підтримку ветеранів тощо) зростають. 

Третій важливий напрямок в бюджеті наступного року – відновлення економіки. На пряму підтримку бізнесу (здешевлення кредитування, гранти, компенсація вартості вітчизняної с/г техніки тощо) буде спрямовано 31 млрд. грн. Як і цього року, триватиме першочергова відбудова житла та інфраструктури через спецфонд ліквідації наслідків російської збройної агресії.

Ці пріоритети відповідають завданням, про які неодноразово говорив й акцентував увагу в зверненні до Верховної Ради і виступах у парламенті Президент України, Володимир Зеленський. Їх реалізація необхідна аби держава могла виграти війну, дбати про своїх людей та поступово набирати темп у відновленні та трансформації країни. Впевнений, що бюджет наступного року закладе необхідний фінансовий фундамент для цього. 

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку