Новини

ФОПам можуть скасувати обов'язок вести облік товарних запасів

13.09.2023
Тема:

11 вересня в Верховній Раді України зареєстровано проєкт Закону №10028 "Про внесення змін до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (щодо впорядкування питань товарного обліку).

Законопроєктом пропонується скасувати для всіх ФОПів обов'язок вести облік товарних запасів і здійснювати продаж лише тих товарів, що відображені в такому обліку.

Наразі такий обов'язок поширюється на всіх ФОПів на єдиному податку будь-якої групи, які торгують такими трьома групами товарів:

  • Технічно складними побутовими товарами, що підлягають гарантійному ремонту;
  • Лікарськими засобами та виробами медичного призначення;
  • Ювелірними та побутовими виробами з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

На думку авторів законопроєкту, вимога ведення товарного обліку є однією з головних причин спротиву підприємців впровадженню РРО. Вони також вважають, що такий облік не є ефективним, а лише створює підстави для перевірок і штрафів.

У разі прийняття закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку