Новини

Українцям планують перерахувати мінімальну зарплату: які цифри закладає у держбюджеті уряд

07.09.2023
Тема:

Кабінет міністрів планує ухвалити проект Державного бюджету України на 2024 рік до 15 вересня. Очікується, що в ньому буде закладено збільшення мінімальної заробітної плати, про що повідомив глава уряду Денис Шмигаль.

Проводити підвищення мінімалки планують у два етапи.

За його словами, у першу чергу зміни торкнуться зарплат лікарів і вчителів.

Якою буде мінімалка у 2024 році

Згідно з інструкцією Мінфіну, мінімальна заробітна плата у 2024 році буде поступово підвищуватися:

  • у січні 2024 року — 7100 гривень;
  • у липні 2024 року — 8000 гривень.

​При цьому мінімальну зарплату у 2025 році підвищать уже до 8 370 гривень. А у 2026 році — до 8 956 гривень.

"Це ретрансляція тієї ситуації, яка є зараз, із коригуванням на рівень інфляції. Але вже з липня 2024 року припускають значне підвищення мінімальної зарплати — приблизно на 13%", — зазначила експертка із питань соціальної економіки Людмила Черенько.

Аналітики вказують, що значне підвищення мінімалки необхідне, адже після закінчення воєнного стану низькі зарплати можуть змусити українців виїжджати на роботу за кордон. При цьому вже зараз на ринку праці спостерігається дефіцит робочих рук.

Нагадаємо, розмір реальної заробітної плати в Україні з урахуванням інфляції повернувся до показників початку 2022 року. 

Додамо, за даними Національного банку, у 2023-му році зарплати українців суттєво підвищаться. Це станеться завдяки подальшій адаптації бізнес-сектору до роботи в умовах високих ризиків.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку