Новини

Зупинена реєстрація ПН/РК: як подати Повідомлення про пояснення та копії документів

24.08.2023
Тема:

У разі зупинення реєстрації ПН/РК в Єдиному реєстрі податкових накладних, платник ПДВ має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, для розгляду питання ухвалення комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі (п. 4 «Порядку прийняття     рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних», затвердженого наказом МФУ від 12.12.2019 № 520). 

Пояснення та копії документів подаються у вигляді Повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/ розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено.

Повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо ПН/РК, реєстрацію яких зупинено, подається в електронному вигляді у форматі XML – код форми J/F 1312603.

До Повідомлення (код форми J/F1312603) потрібно завантажити копії необхідних підтверджуючих документів у форматі PDF, що підтверджують проведення операції, включаючи придбання та реалізацію. Рекомендовано  додавати до Повідомлення не більше 100 додатків. Розмір вкладень (у форматі PDF) до документів довільного формату не повинен перевищувати 2 Мб. За результатами розгляду поданих письмових пояснень та копій документів, комісія регіонального рівня протягом 5 робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів: 

  • або ухвалює рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі; 
  • або направляє повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі;
  • або ухвалює рішення про відмову в реєстрації податкової накладної /розрахунку коригування в Реєстрі. 

У випадку отримання Повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень, Платник податку має право подати до контролюючого органу додаткові пояснення та копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, протягом 5 робочих днів з дня, наступного за днем отримання Повідомлення за формою J/F 1307801.

За результатами розгляду поданих додаткових пояснень та копій документів, комісія регіонального рівня протягом 5 робочих днів, що настають за днем їхнього отримання, приймає рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Реєстрі.

Якщо платник податку не надав додаткових пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі протягом 5 робочих днів, що настають за днем граничного строку їх подання, визначеного абзацом шостим цього пункту.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку