Новини

Алгоритм дій платника щодо виправлення помилок у відомостях 4ДФ

22.08.2023
Тема:

Коригування поданих і прийнятих Податкових розрахунків сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків-фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (надалі – Податковий розрахунок), проводяться на підставі самостійно виявлених платником помилок та повідомлень про помилки, виявлені контролюючим органом (з урахуванням вимог розділу V «Порядок проведення коригувань» Порядку *) 

 Інформація з «Повідомлення щодо допущених помилок у відомостях про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору за формою 4ДФ», (надалі – Повідомлення), які формуються автоматично (за кодом форми J1490504) та надсилаються платнику в електронному вигляді може використовуватись  платниками для заповнення «Звітного нового» та «Уточнюючого» Податкових розрахунків .

Ознайомитись із змістом Повідомлення (в т.ч. з повним переліком кодів помилок) можна як в системі «Електронний кабінет» (Перегляд звітності-Повідомлення (Квитанція) (https://cabinet.tax.gov.ua/login), так і в програмному забезпеченні «М.Е.Doc» (Головне меню-Довідки державних органів-Інформаційна довідка-вибрати період: останній місяць відповідного кварталу-Повідомлення щодо допущених помилок за відповідний квартал).    

Перелік типових кодів помилок, допущених при заповненні Відомостей ***податкового розрахунку та алгоритм дій платника щодо їх виправлення:

Код   Опис помилки  Дії щодо виправлення
1 запис не завантажений, оскільки за даний період вже був раніше завантажений запис з повним співпадінням полів: РНОКПП, суми доходів, суми податку, суми військового збору, ознака доходу та пільги, дати прийняття та звільнення з роботи;   інформація про помилку надається до відома та не потребує виправлення.  
2 податковий номер особи або реєстрацію за серією (за наявності) та номером паспорту особи, про яку надається інформація в 4ДФ, закрито у зв’язку з надходженням відомостей про смерть особи з Державного реєстру актів цивільного стану;   інформація про помилку потребує перевірки (у разі якщо дата смерті в межах звітного періоду, то інформація надається до відома).  
3 номер зазначений у графі «РНОКПП або серія (за наявності) та номер паспорта» – не є РНОКПП з ДРФО/ фізична особа з вказаними номером паспорта у вигляді картки на обліку в окремому реєстрі ДРФО не перебуває**;   перевірити правильність внесення інформації або наявність підтвердження того, що особа перебуває на обліку за номером паспорта (наявність слова «відмова» у паспорті у вигляді картки), за результатами провести коригування відповідно розділу V Порядку*  
4 особа з вказаними серією та номером паспорта на обліку в окремому реєстрі ДРФО не перебуває**;   перевірити правильність внесення інформації або підтвердження того, що особа перебуває на обліку за серією та номером паспорта (наявність відмітки у паспорті з датою взяття на облік починаючи з 01.01.2011 – згідно норм ПКУ) – за результатами провести коригування відповідно до розділу V Порядку*  
5 інформація з графи «РНОКПП або серія (за наявності) та номер паспорта», містить заборонений символ - запис забраковано**;   перевірити правильність внесення інформації та провести коригування відповідно до розділу V Порядку*.  
6 запис містить в одному або декількох полях суми, які дорівнюють реєстраційному номеру облікової картки;   перевірити правильність внесення інформації та провести коригування відповідно до розділу V Порядку*.  
7 дата прийняття на роботу перевищує дату звільнення; дата прийняття на роботу не відповідає звітному періоду; дата звільнення до 01.01.1998 року.   перевірити правильність внесення інформації, провести коригування відповідно до розділу V Порядку*.  
8 невірна ознака доходу;   провести коригування відповідно до розділу V Порядку*. Довідник ознак доходів фізичних осіб Додаток 2 до Порядку*.  
9 інформація потребує перевірки! По фізичній особі за вказаний період подано два записи з співпадаючими реквізитами РНОКПП, суми доходів, суми податку, суми військового збору, ознака доходу та пільги, дати прийняття та звільнення з роботи та з різними значеннями реквізиту Кодифікатор адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад за місцезнаходженням податкового агента або відокремленого підрозділу  перевірити чи дійсно фізична особа отримувала однакові виплати від різних відокремлених підрозділів, якщо інформація по одному з відокремлених підрозділів подана помилково, провести коригування шляхом подання уточнюючого Податкового розрахунку з додатком за ф.4ДФ за вказаний період  

* Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку, затверджений Наказом МФУ від 13.01.2015 №4 (зі змінами і доповненнями). 

** РНОКПП - Реєстраційний номер облікової картки платника податків; ДРФО - Державний реєстр фізичних осіб.  

*** Відомості про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору» – додаток 4 до Податкового розрахунку. 

Додатково наголошуємо, що у разі самостійного виправлення помилок протягом 30 календарних днів, відповідно до п. 119.3 ст. 119 Податкового кодексу України, штрафні санкції не застосовуються!

При цьому зазначаємо, що відповідно до п. 1.6 протоколу апаратної наради ДПС від 23.12.2022 № 4-п, проєкт даної теми надіслано до ДПС України листом від 31.07.2023 № 2373/8/35-00-50-24 для розгляду та погодження її змісту.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку