Новини

Про особливості складання/заповнення податкової звітності з земельного податку

17.08.2023
Тема:

Управління оподаткування юридичних осіб Головного управління ДПС у Вінницькій області інформує, про особливості складання/заповнення податкової звітності з земельного податку.

Відтак нагадує, що Податкова декларація з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за землі державної або комунальної форми власності) (далі -  Декларація) подається за формою,  затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 16.06.2015 №560 (в редакції наказу Міністерства фінансів України від 18.02.2022 № 83).

Слід звернути увагу, що Декларація заповнюється з урахуванням приміток, які містяться у самій формі Декларації.

У разі наявності у Декларації відмітки «земельний податок» заповнюється розділ І, зокрема:

 • у колонці 2 зазначається категорія/код цільового призначення земельної ділянки арабськими цифрами згідно з Класифікатором видів цільового призначення земельних ділянок, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 28 липня 2021 року №821 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України» (далі - Класифікатор).
 • у колонці 3 вказується вид права на земельну ділянку:
  • 1 - власність,
  • 2 - постійне користування,

При поданні декларації із земельного податку у графі 3 розділу І Декларації необхідно проставляти вид права" 1" (якщо земельна ділянка перебуває у приватній власності платника) або "2" (якщо земельна ділянка перебуває у постійному користуванні платника).

 • у колонці 7 зазначається частка неповного місяця володіння або користування у місяці, отже у разі заповнення даної колонки у колонці 8 не може бути зазначено «кількість повних місяців» - 12.
 • у колонці 9 зазначається кадастровий номер земельної ділянки у форматі хххххххххх: хх: ххх: хххх;
 • у колонці 10  зазначається код за КАТОТТГ адміністративно- територіальної одиниці;
 • у колонці 12 зазначається площа земельної ділянки у га (з чотирма десятковими знаками) та у колонці 13 зазначається площа земельної ділянки в кв. м (з двома десятковими знаками), при цьому не допускається заповнення показників площі землі одночасно в колонці 12 та 13 по одному кадастровому номеру.
 • у колонці 14 вказується нормативна грошова оцінка одиниці площі земельної ділянки (якщо її проведено) та у колонці 15 вказується нормативна грошова оцінка одиниці площі ріллі по області - для земель, де не проведена нормативна грошова оцінка.

Слід звернути увагу, що нормативно - грошова вказується за одиницю площі земельної ділянки, або за 1 м.кв., або за 1 га, одночасне заповнення в двох колонках по одному кадастровому номеру не допускається, так як це різні показники.

Звертаємо увагу, що  річна сума зобов’язання з земельного податку, що підлягає сплаті за даними платника  у рядку 3 - нараховано за звітний період, усього, розділу III Декларації має дорівнювати сумі колонок "січень" + "грудень".

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку