Новини

Застосування РРО (Закон №3219)

16.08.2023
Тема:

Головне управління ДПС у Хмельницькій області повідомляє, що документом, який регламентує порядок розрахункових операцій є Закон України від 6.07.1995р. № 265 «Про  застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Законом встановлено обов’язковість застосування суб'єктами господарювання РРО/ПРРО під час здійснення розрахункових операцій  ще із 01 січня 2022 року. Виняток становлять ФОПи І групи спрощеної системи оподаткування та  ФОПи, які приймають оплату виключно банківськими переказами на реквізити IBAN, E-banking. Також мають право не використовувати РРО/ПРРО ФОПи ІІ - ІV груп, які здійснюють торгівлю у селі  за таких умов:

  • річний обсяг доходу на один структурний підрозділ за рік не перевищує  1,0 млн грн,
  • торгівля здійснюється не в одному  торговельному  об’єкті з підакцизними товарами,
  • СГ не здійснює дистанційну торгівлю товарами,
  • ОМС не прийнято рішення про обов’язкове застосування РРО.

Законом України від 15.03.2022 р № 2120 було внесено зміни до Закону України № 265 в частині застосування штрафних санкцій. Зокрема, було встановлено, що тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, санкції за порушення вимог Закону №265 не застосовуються, крім санкцій за порушення порядку здійснення розрахункових операцій при продажу підакцизних товарів. Проте, Законом України від 30.06.2023р. № 3219 вказану норму відмінено з 1 жовтня 2023 року. Відтак, із 1 жовтня поточного року до порушників норм Закону України № 265 будуть застосовуватися штрафні санкції. 

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку