Новини

Найпоширеніша помилка під час складання Декларації з плати за землю: пояснює ДПС

14.08.2023
Тема:

Податківці на офіційному сайті ДПС України (tax.gov.ua «Повідомлення та нагадування») повідомили, що ДПС встановлено одну з найпоширеніших помилок, яку допускають платники податків під час складання Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (далі — Декларація), а саме: некоректне декларування площі земельної ділянки.

Зокрема, податківці пояснили, що Декларацію слід заповнювати з урахуванням приміток, які містяться власне у формі Декларації, яку затверджено наказом МФУ від 16.06.2015 № 560 (у редакції наказу МФУ від 18.02.2022 № 83), а саме:

  • якщо земельна ділянка розташована за межами населеного пункту — у колонці 11 розділу І Декларації слід зазначати площу земельної ділянки в гектарах (з чотирма десятковими знаками, примітка: в 1 гектарі — 10 000 кв. м);
  • якщо земельна ділянка розташована в межах населеного пункту — у колонці 12 розділу І Декларації слід зазначати площу земельної ділянки у квадратних метрах (з двома десятковими знаками).

Аналогічного заповнення потребують і колонки 13 та 14 розділу ІІ Декларації.

Крім того, за одним кадастровим номером не допускається заповнення показників площі землі одночасно в колонках 11 та 12 розділу І та колонках 13 та 14 розділу ІІ Декларації.

Також податківці підкреслили, що допущення платником податків таких помилок під час складання Декларації негативно впливає на позитивну історію платника в процесі реєстрації ПН/РК.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку