Новини

Назва товару у спрощеному вигляді у фіскальному чеку: роз’яснює ДПС

14.08.2023
Тема:

Фахівці ГУ ДПС у Винницькій області в інформаційному повідомленні на офіційному сайті (vin.tax.gov.ua «Прес-центр» «Новини») пояснили, на кого з платників поширюється норма щодо зазначення у фіскальних чеках назви товару (послуги) у спрощеному вигляді.

Зокрема, податківці нагадали, що Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» від 30.06.2023 № 3219-ІХ  п. 2 ст. 3 Закону про РРО доповнено положеннями про те, що фізичним особам — підприємцям, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, дозволено зазначати назву товару (послуги) у фіскальних касових чеках у спрощеному вигляді, що відображає споживчі ознаки товару (послуги) та ідентифікує належність такого товару (послуги) до товарної групи чи послуги.

При зазначенні назви товару (послуги) у вигляді, що відображає споживчі ознаки товару (послуги) та ідентифікує належність товару (послуги) до товарної групи чи послуги, необхідно використовувати товарознавчий класифікатор та зазначати товар (послугу), який класифікується за назвою «Групи» замість відображення конкретної позиції.

Також податківці підкреслили, що зазначати назву товару (послуги) у спрощеному вигляді зможуть виключно ФОП — платники ЄП груп 1, 2 та групи 3 зі ставкою ЄП 5 %. Водночас норма щодо зазначення у фіскальних касових чеках назви товару (послуги) у спрощеному вигляді не поширюється на таких суб’єктів господарювання:

  • ФОП — платників ЄП групи 3 зі ставкою ЄП 3 %, які є платниками ПДВ;
  • всіх ФОП на загальній системі незалежно від сплати ПДВ;
  • всіх юридичних осіб незалежно від системи оподаткування.

Крім того, є товари, назву яких потрібно детально зазначати у фіскальному касовому чеку незалежно від групи ЄП чи системи оподаткування, це:

  • підакцизні товари;
  • технічно складні побутові товари, що підлягають гарантійному ремонту (Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій, затверджено постановою КМУ від 16.03.2017 № 231);
  • лікарські засоби, вироби медичного призначення, крім ветеринарних препаратів та виробів ветеринарного призначення;
  • ювелірні та побутові вироби з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку