Новини

Фізичним особам - волонтерам потрібно подати декларацію про майновий стан і доходи
16.03.2023
Тема:

Волонтерам-благодійникам, які зареєстровані у реєстрі волонтерів та отримують благодійні внески від фізичних осіб – резидентів чи нерезидентів, необхідно подати декларацію про майновий стан і доходи до 1 травня 2023 року. У декларації необхідно відобразити усі кошти які надійшли на рахунок впродовж звітного періоду. Про це повідомила під час брифінгу заступник начальника ГУ ДПС в Івано-Франківській області Наталія Зікрата та наголошує – відповідно до Податкового кодексу оподаткуванню не підлягають суми коштів, які надійшли на рахунок благодійника і в подальшому були виплачені у вигляді благодійної допомоги на користь учасників бойових дій, військовослужбовців, працівників силових структур, Служби зовнішньої розвідки, Державної прикордонної служби, які задіяні у відсічі російської агресії або на благо родичів цих учасників бойових дій, не підлягають оподаткуванню також і кошти, які були використані на потреби фізичних осіб, які мешкають чи мешкали на території населених пунктів, де ведуться бойові дії.

Якщо ж учасники бойових дій – військовослужбовці отримували торік благодійну допомогу від благодійників – фізичних осіб, внесених до реєстру волонтерів, їм також слід подати декларацію про майновий стан та доходи, продовжує тему Наталія Зірката. 

Отримані благодійні внески, а також інші доходи, які не включаються до розрахунку загального річного оподатковуваного доходу відповідно до статті 165 Податкового кодексу України, відображаються у рядку 11.3 розділу III «Доходи, які не включаються до загального річного оподатковуваного доходу» податкової декларації. 

Подання податкової звітності волонтерами не займає багато часу, стверджує посадовець, проте є підтвердженням їх офіційної та прозорої діяльності. Також  благодійникам слід забезпечити документальне підтвердження витрат. Тобто, волонтерам необхідно зберігати чеки, виписки, квитанції, акти, доручення та запити на благодійну допомогу, що знову ж таки, буде підтвердженням цільового використання коштів. Наразі законодавством дозволено не підтверджувати витрати за період з 24 лютого до 1 травня 2022 року.

Також Наталія Зікрата надала інформацію для тих, хто планує стати волонтером та нагадала, що відповідно до Закону України від 16 листопада 2022 року № 2757 процедуру включення фізичних осіб - благодійників до Реєстр волонтерів спрощено. Тобто, скасовано обов’язкове подання фізичною особою – благодійником разом із заявою про включення до Реєстру волонтерів копії ідентифікаційного коду, довідки з банку щодо відкриття на ім’я такого волонтера рахунку, призначеного для здійснення благодійної діяльності. Тож тепер реквізити рахунків, відкритих у банках на ім’я такого волонтера, що призначені для здійснення благодійної діяльності, чи ідентифікаційного коду або серії та номера паспорта, зазначаються безпосередньо у заяві за формою № 1-РВ. Окрім того, подати таку заяву можна також в електронній формі. 

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку