Новини

Простій - це зміна істотних умов праці?
13.03.2023
Тема:

Під час воєнної агресії рф на багатьох підприємствах було оголошено простій. За рік війни інспекторами праці було надано багато консультацій з питань правомірності запровадження,  оплати, припинення простою тощо. Але запитання залишаються, зокрема пані Ольгу, ВПО із Маріуполя, зацікавило питання чи є простій зміною істотних умов праці. Відповідь надала заступник начальника відділу управління з питань праці Наталя Морозова.

Простій - це зупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами.
У разі простою працівники можуть бути переведені за їх згодою з урахуванням спеціальності і кваліфікації на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації на весь час простою або на інше підприємство, в установу, організацію, але в тій самій місцевості на строк до одного місяця.

Час простою не з вини працівника, в тому числі на період оголошення карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, оплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).
Про початок простою, крім простою структурного підрозділу чи всього підприємства, працівник повинен попередити роботодавця чи бригадира, майстра або посадових осіб.
За час простою, коли виникла виробнича ситуація, небезпечна для життя чи здоров’я працівника або для людей, які його оточують, і навколишнього природного середовища не з його вини, за ним зберігається середній заробіток.

Щодо змін істотних умов праці…ні, простій – це вимушене зупинення роботи, яке не змінює встановлені умови праці.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку