Новини

Новий порядок бронювання: відповіді на найпоширеніші запитання
13.02.2023
Тема:

10 лютого Європейська Бізнес Асоціація провела зустріч з Сергієм Сметанком, директором департаменту економіки безпеки і оборони Міністерства економіки України, для обговорення найбільш актуальних питань нового порядку бронювання військовозобов’язаних співробітників, визначеного Постановою КМУ №76.

З 31 січня діє новий алгоритм бронювання військовозобов’язаних для підприємств (що не виконують мобілізаційне завдання), який дозволяє забронювати до 50% військовозобов’язаних співробітників.

Як підприємству забронювати співробітників на час мобілізації?

Компанія визначає критерії, яким відповідає для здійснення бронювання та профільне відомство (Орган) або обласну військову адміністрацію (ОВА), через яку буде здійснювати запит на бронювання.
Компанія подає до Органу або ОВА пакет документів, які підтверджують відповідність підприємства трьом критеріям.
Компанія отримує номер і дату рішення Органу або ОВА про визначення підприємства критично важливим.
Компанія подає до того ж Органу або ОВА перелік військовозобов’язаних, яких вони просять забронювати разом з листом обґрунтування, довідкою про кількість військовозобов’язаних.
Орган або ОВА погоджує бронювання співробітників підприємства з Генеральним Штабом.
Після прийняття позитивного рішення Генштабом Міністерство економіки видає наказ про бронювання співробітників підприємства та інформує про це Орган або ОВА.
Компанія отримує наказ про бронювання та протягом 5 днів інформує про нього ТЦК та СП для постановки заброньованих співробітників на спеціальний військовий облік.

Звертаємо увагу бізнесу, що критерії визначення підприємств, установ і організацій, критично важливих для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення, будуть у найближчий час затверджені наказом Мінекономіки. Подаватись одразу за кількома критеріями або у різні органи не можна – усі заявки перевірятимуться за ЄДРПОУ задля недопущення дублювання.

Державна податкова служба надала роз’яснення своїм управлінням щодо видачі довідок про сплату податків для підтвердження права підприємства на бронювання, які вже розпочали їх видачу. Довідки для отримання статусу критичного підприємства можна подавати у електронному вигляді.

Співробітники компанії, яких вже було мобілізовано раніше, на даному етапі не зараховуються до 100% військовозобов’язаних працівників. Натомість військовозобов’язані жінки, мобілізація яких є добровільною, повинні бути враховані до загальної кількості військовозобов’язаних. Актуалізацію військового обліку у ТЦК та СП можуть здійснювати юристи, HR або інші представники компанії, це не обов’язково має бути безпосередньо військовозобов’язаний. Працівників, які не проходили військову службу, але є військовозобов’язаними, також можливо забронювати.

Довідка підприємства про розмір середньої заробітної плати має довільну форму, подаватися повинна по усій юридичній особі.  Якщо підприємство має складну структуру і представлене в різних регіонах, середня заробітна плата розраховується за місцем реєстрації. Довідку Держстату для підтвердження середньої зарплати в регіоні додатково подавати не вимагається.

Окремого порядку для фізичних осіб-підприємців не передбачається, ФОПи можуть подавати заявку на бронювання по цій же процедурі.

Включення військовозобов’язаних працівників, які мають дефіцитний ВОС, в список на бронювання не забороняється, але підвищує шанси отримання непогодження по окремих працівниках або усього списку. Щодо таких співробітників варто вести комунікацію з Генштабом. Однак до списків на бронювання можуть включатися керівник підприємства та заступник, навіть якщо вони мають дефіцитну ВОС.

З більш детальними відповідями на найпоширеніші запитання та уточнення від бізнесу можна ознайомитися у відеозаписі зустрічі. Також Мінекономіки готують власні Q&A щодо цієї теми, які незабаром будуть опубліковані на сайті відомства.

Бізнес-спільнота Асоціації вдячна Мінекономіки за пророблену роботу щодо прийняття Постанови КМУ №76, яка є важливим елементом економічної безпеки нашої країни в ці надскладні часи!

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку