Новини

Сплата податків або погашення податкового боргу ФОП власними коштами
17.01.2023
Тема:

Податківці у роз’ясненні в категорії 129.04 ЗІР нагадали, що сплатити грошові зобов’язання або податковий борг платник податків ФОП або фізособа, яка здійснює незалежну професійну діяльність, може як власними коштами, так і з банківської картки фізособи. Так, відповідно до абз. 1 п. 87.1 ПКУ джерелами самостійної сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема, корпоративних прав, отримані як позика (кредит) та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених ст. 87 ПКУ, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.

Водночас, згідно з абз. 2 п. 87.1 ПКУ джерелом самостійної сплати грошових зобов’язань з ПДВ є суми коштів, джерела яких зазначені в абз. 1 п. 87.1 ПКУ та обліковуються в СЕА ПДВ. У разі сплати ПЗ, що виникли до 01.07.2015, та/або погашення податкового боргу за ПЗ, що виникли до 01.07.2015, перерахування коштів до бюджету здійснюється безпосередньо з поточних рахунків платника податків, відкритих у банках.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку