Новини

Затверджено новий Порядок ведення військового обліку
09.01.2023

Постановою КМУ від 30.12.2022 р. № 1487 затверджено новий Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів (далі — Порядок № 1487).

Крім певних змін у веденні військового обліку, визначимо норми щодо осіб, відповідальних за ведення такого обліку.

По-перше, як і раніше, за наявності на військовому обліку менше 500 призовників, військовозобов’язаних та резервістів обов’язки щодо ведення військового обліку покладаються на особу служби персоналу, якій встановлюється доплата в розмірі до 50 % посадового окладу, а для державних службовців — у межах економії фонду оплати праці. Тобто наразі доплата передбачена і для держслужбовців.

Якщо на військовому обліку більше 500 призовників, військовозобов’язаних та резервістів, то передбачають більшу кількість осіб, відповідальних за військовий облік, у порядку, визначеному п. 9 Порядку № 1487. При цьому п. 12 Порядку № 1487 визначено, що посадові оклади працівників, відповідальних за ведення військового обліку, установлюються на рівні посадових окладів працівників служби персоналу, крім державних службовців (схожа за змістом норма була і раніше).

По-друге, п. 11 Порядку № 1487 визначено, що особи, відповідальні за ведення військового обліку (крім державних службовців), повинні відповідати кваліфікаційним вимогам, визначеним для інспектора з військового обліку відповідно до Класифікатора професій.

По-третє, державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації щороку до 1 жовтня визначають потребу в підвищенні кваліфікації цих працівників. Підвищення кваліфікації осіб, відповідальних за ведення військового обліку, здійснюється не рідше одного разу на п’ять років. Підвищення кваліфікації осіб, відповідальних за ведення військового обліку в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях, здійснюється на договірних засадах закладами освіти, що провадять освітню діяльність з підвищення кваліфікації працівників та мають ліцензії на відповідну діяльність за програмами підготовки.

Постанова № 1487 набрала чинності з дня її опублікування — 05.01.2023 р.

Календар

На цьому тижні
подій немає

Вверх
Закрыть
Замовити зворотній дзвінок
Буде виконано оформлення передплати на обране видання
Телефон
Оформити
Повернутися
Закрыть
Вибачте, на обраний вами період передплата не здійснюється. Для того щоб задати своє питання телефонуйте на наші контактні телефони або скористайтеся формою зворотного зв'язку